logo bipma

Jubileuszowa zbiórka dla dzieci i seniorów

WOSP logoPo raz kolejny wolontariusze naszego gimnazjum uczestniczyli w zbiórce Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.

Czytaj więcej...

Edukacja bez granic

1610-001428 grudnia 2016 roku w gimnazjum w Godzieszach odbyło się spotkanie wszystkich uczestników projektu ,,Edukacja Bez Granic."

Czytaj więcej...

Szkolny Dzień Wolontariusza

Wolontariusz to osoba, która lubi pomagać innym. Chętnie dzieli się nie tylko swoją wiedzą, ale także umiejętnościami. To osoba, która mając czas wolny, nie siedzi bezczynnie w domu tylko bezinteresownie pomaga innym. A przez wszelkiego rodzaju działania poszerza własne kompetencje oraz zdobywa nowe doświadczenia.

Czytaj więcej...

III Festyn Charytatywny

1606-357819 czerwca 2016r. po raz trzeci już wolontariat ,,Płomyki Nadziei” działający w Zespole Szkół Nr2 Publiczne Gimnazjum w Godzieszach Wielkich, przy współpracy Urzędu Gminy Godziesze Wielkie, Fundacji ,,Serce dla Serca”, Stowarzyszenia ,,Jak w Rodzinie” zorganizował festyn charytatywny na rzecz dzieci niepełnosprawnych pod hasłem: ,,Bezpieczne wakacje - nie daj się niepełnosprawności; uzależnia nas tylko sport”.

Czytaj więcej...

Co nowego u nas....

IMAG3680Rok szkolny 2015/16 rozpoczęliśmy cyklem spotkań z klasami pierwszymi, promując ideę wolontariatu w naszej szkole. Od wielu już lat praca na rzecz innych cieszy się dużym zainteresowaniem wśród uczniów naszej szkoły.

Czytaj więcej...

WOŚP 2016

Po raz kolejny nasza szkoła włączyła się do kwesty na rzecz WOŚP.

Czytaj więcej...

Zebraliśmy ponad tonę makulatury

W roku szkolnym 2014/15  zebraliśmy 1150kg czyli ponad 1 tonę makulatury, którą przekazaliśmy na szczytny cel.

Czytaj więcej...

Tydzień Dobrych Uczynków

W dniach 23-29.03.2015 r. nasza szkoła wzięła udział w akcji ,,Tydzień dobrych uczynków''. Uczniowie zebrali powyżej 51 dobrych uczynków. Akcja odbywała się na terenie całej Polski.

Czytaj więcej...

Podsumowanie 23 Finału IX Edycji Kaliskich Imprez Zamkniętych WOŚP

Podsumowanie 23 Finału IX Edycji Kaliskich Imprez Zamkniętych WOŚP odbyło się 11 lutego 2015 r. w sali sesyjnej Starostwa Powiatowego w Kaliszu.

Czytaj więcej...

Sprawozdanie z działalności w I okresie roku szkolnego 2014/2015

Rok szkolny rozpoczęliśmy promowaniem idei wolontariatu wśród uczniów klas I. Dziś nasza grupa liczy około 70 osób. 
Co robiliśmy od września do grudnia w roku szkolnym 2014/2015 w semestrze I

Czytaj więcej...

Szkolne Obchody Dnia Wolontariusza

P1190332Co roku na całym świecie, dnia 5 grudnia obchodzony jest Międzynarodowy Dzień Wolontariusza. Ze względu na wiele podjętych ciekawych akcji wolontariackich, opiekunowie Szkolnego Wolontariatu Płomyki nadziei, postanowili uczcić ten dzień 19 grudnia 2014r. w trakcie Dnia przy gałązce świerkowej.

Czytaj więcej...

Wielka paka dla głodnego zwierzaka

P1190130Zima zbliża się już małymi krokami, więc zaczynamy działać, aby wesprzeć Kaliskie Schronisko dla Bezdomnych Zwierząt.

 

 

 

Czytaj więcej...

Odkręcamy! Sortujemy! Pomagamy!

P1130758Wzorem lat ubiegłych tak i w tym roku szkolnym 2014/2015 kontynuujemy akcję zbiórki plastikowych nakrętek.

 

 

 

 

Czytaj więcej...

Mamy swoją pocztę

atMamy swoją pocztę

Jeżeli masz jekieś uwagi lub sugestie prosimy o kontak. Prześlij wiadomość na adres Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.">

 

 

 

Sprawozdanie za I okres roku szkolnego 2013/2014

Od września 2013 r. po raz kolejny działalność swoją rozpoczął szkolny wolontariat '' Płomyki Nadziei". W klasach I gimnazjum przeprowadziliśmy warsztaty ''Być wolontariuszem'' , aby zachęcić młodych ludzi którzy rozpoczynają naukę w naszym gimnazjum, do bezinteresownej pracy na rzecz innych.

Czytaj więcej...

Ciepły koc w zimową noc

06,,Ciepły koc w zimową noc" to akcja poświęcona zwierzakom ze schroniska kaliskiego.Zimą zbieramy dla nich karmę, koce, miski.

 

 

 

 

Poczytaj mi kolego - koleżanko!

09Grupa wolontariuszy przez cały rok czyta bajki dzieciom z Publicznego Przedszkola w Godzieszach Wielkich w ramach projektu ,,Przeczytaj mi kolego - koleżanko".

Czytaj więcej...

Wolontariat

Nasza działaność

Od 2003 roku przy Zespole Szkół Nr 2 im. Tadeusza Kościuszki w Godzieszach Wielkich działa szkolny wolontariat „Płomyki Nadziei”. Jego głównymi założeniami jest bezinteresowne niesienie pomocy osobom, które jej potrzebują, oraz wpajanie i propagowanie postaw altruizmu, życzliwości i wrażliwości na problemy drugiego człowieka.

1106-0718Grupa wolontariuszy to 1/3 wszystkich uczniów naszej szkoły. Młodzież podejmuje działania na wielu obszarach np.: ochrona środowiska (zbiórka elektrośmieci, puszek aluminiowych, plastikowych nakrętek, itp), działalność artystyczna (organizacja montaży słowno-muzycznych, współpraca z kołami zainteresowań działającymi w szkole) oraz organizacja imprez i spotkań dla osób starszych, chorych i dzieci niepełnosprawnych.

Wolontariusze biorą udział w akcjach ogólnopolskich takich jak: WOŚP czy Góra Grosza.1106-0736 Współpracują z sąsiadującym przedszkolem, prowadząc akcję „Poczytaj mi kolego, koleżanko” oraz ze Szkołą Podstawową, gdzie przez cały rok pomagają młodszym uczniom w odrabianiu lekcji.

Działania podejmowane przez naszą organizację przygotowują młodzież do odpowiedzialnego funkcjonowania w dorosłym społeczeństwie.

 

 

 

 

 

 

Nasza galeria

Copyright © 2013 Zespół Szkół Nr 2 w Godzieszach Wielkich 
Kopiowanie, przedruk i umieszczanie na innych stronach w Internecie w części lub całości artykułów i zdjęć
tylko za pisemną zgodą administratora strony, autorów i twórców fotografii.

 icon-top-strony