Sprawozdanie za I okres roku szkolnego 2013/2014

Od września 2013 r. po raz kolejny działalność swoją rozpoczął szkolny wolontariat '' Płomyki Nadziei". W klasach I gimnazjum przeprowadziliśmy warsztaty ''Być wolontariuszem'' , aby zachęcić młodych ludzi którzy rozpoczynają naukę w naszym gimnazjum, do bezinteresownej pracy na rzecz innych.

Tak jak się spodziewaliśmy wolontariat cieszy się dużą popularnością i każdego roku we wrześniu przybywa nam spora grupa młodzieży chętnych do pracy. We wrześniu również z grupą wolontariuszy już pracujących kolejny rok w naszej szkole opracowaliśmy plan działań na rok szkolny 2013/14.

Na przestrzeni tych prawie 10 lat prowadzimy stałą współpracę ze Stowarzyszeniami i Fundacjami. Wraz ze Stowarzyszeniem '' Jak w Rodzinie'' realizowaliśmy projekt ''Inny Świat''.
Z Fundacją ''Serce dla Serca'' zbieramy zakrętki plastikowe z przeznaczeniem na pomoc dla dzieci niepełnosprawnych.
Z Fundacją ''Podaruj Dzieciom Uśmiech'' gromadzimy makulaturę dla Rodzinnych Domów Dziecka.
Z klubem ''Gaja'' realizujemy projekt ''Święto Drzewa''.
Z Samorządem Uczniowskim od wielu lat włączamy się w akcję WOŚP: w tym roku kwestowaliśmy w szkole i na ulicach Gminy Godziesze.
Wolontariusze regularnie czytają bajki dzieciom przedszkolnym, organizują gry i zabawy.
Współpracujemy również od wielu lat z Domem Kombatanta w Kaliszu. W czasie ferii zimowych zaprezentowaliśmy ''naszym starszym przyjaciołom'' montaż słowno-muzyczny ''Jest taki dzień''. Zaprezentował się nasz chór szkolny i szkolne tancerki.