Szkolny Dzień Wolontariusza

Wolontariusz to osoba, która lubi pomagać innym. Chętnie dzieli się nie tylko swoją wiedzą, ale także umiejętnościami. To osoba, która mając czas wolny, nie siedzi bezczynnie w domu tylko bezinteresownie pomaga innym. A przez wszelkiego rodzaju działania poszerza własne kompetencje oraz zdobywa nowe doświadczenia.

W naszej szkole  jest liczne grono wolontariuszy, którzy pod opieką Pań: Barbary Górskiej – Giczewskiej oraz Ewy Katarzyniak działają na rzecz środowiska lokalnego.

Światowy Dzień Wolontariusza obchodzony  jest 5 grudnia. W naszej szkole dzień ten był świętowany 7 grudnia 2016r. przy okazji turnieju mikołajkowego. Z tej okazji wszyscy wolontariusze wraz z opiekunami w obecności dyrektora szkoły, pani Doroty Maślak, zebrali się w świetlicy szkolnej, aby uczcić ten dzień. Pani Dyrektor podziękowała wszystkim za bezinteresowną pracę i serca wkładane w każdą akcję. Punktem kulminacyjnym spotkania był symboliczny słodki poczęstunek.

Aleksandra Małoń