Wycieczka kl.Ia i Ib do Kaliskiego Grodu Piastów

cze 16, 2016   //   od Moderator   //   Wydarzenia szkolne  //  Komentarze są wyłączone

W dniu 14.06.2016 r. uczniowie z kl. Ia i Ib wybrali się na wycieczkę do Kaliskiego Grodu Piastów na Zawodziu. Na dzieci czekało wiele atrakcji. Ekscytującym punktem wyprawy był rejs łodzią słowiańską Calisia po rzece Prośnie. Ciekawym doświadczeniem była nauka pisania gęsim piórem i pieczętowanie pieczęcią lakową w skryptorium Galla Anonima. Uczniowie zwiedzili także Gród Piastów i kościół św. Wojciecha oraz zapoznali się z żywotem św. Wojciecha na podstawie kopii Drzwi Gnieźnieńskich. Wysłuchali także opowieści o „Chrzcie Polski”. Podsumowaniem były warsztaty archeologiczne i poszukiwanie ukrytych skarbów oraz ciekawe zajęcia rekreacyjne, m.in. strzelanie z łuku czy łowienie ryb w fosie grodowej.

M.Kobyłka, E.Wójcik

Relacje z wydarzeń - Kategorie

Więcej w Wydarzenia szkolne
żelazowa wola