Szkoła Podstawowa
Zakonczenie roku szkolnego 2016-2017

Uroczyste zakończenie roku szkolnego 2016-2017

23 czerwca 2017 w naszej Szkole Podstawowej miało miejsce uroczyste zakończenie roku szkolnego 2016-2017. Jak zwykle uroczystość miała podniosły charakter, w której licznie uczestniczyli rodzice, zaproszeni goście oraz oczywiście nauczyciele, uczennice i uczniowie naszej szkoły. Zakończenie roku szkolnego to czas, który dostarcza wiele emocji uczniom, [...]

4 Konkurs Piosenki Ludowej 2017

IV Konkurs Piosenki Ludowej “Z Kolbergiem po regionie”

Czwarta edycja odbywającego się w na terenie Publicznego Przedszkola w Godzieszach Wielkich Konkursu Piosenki Ludowej “Z Kolbergiem po regionie” miała miejsce 14 czerwca 2017. Tegoroczna edycja przyniosła jak zawsze ogromną ilość wrażeń i dostarczyła niezwykłych doznań artystycznych. Dzieci z kilku sąsiednich gmin zaprezentowały się w [...]

Wakacje

Myślimy o wakacjach

Wielkimi krokami zbliżamy się do lata, które uczniom kojarzy się z jednym słowem: WAKACJE !!! Wolność, odpoczynek, swoboda, nowi ludzie, piękne miejsca. Choć jeszcze nie opuściliśmy szkolnych murów na zasłużony odpoczynek, to już  snujemy plany,  myślimy o miejscach do których już teraz podążamy w naszej [...]

5 Festyn szkolny "Rodzinnie, zdrowo i wesoło"

V Festyn “Rodzinnie, zdrowo i wesoło”

Kolejna już, V edycja naszego festynu szkolnego pt. „Rodzinie, zdrowo i wesoło”, który odbył się 3 czerwca 2017 na terenie Szkoły Podstawowej oraz Publicznego Gimnazjum w Godzieszach Wielkich przebiegała w świetnej, rodzinnej atmosferze, przy pięknej, słonecznej pogodzie.

Smurfy_przedstawienie_03.06.2017

Przedstawienie “Smerfy”

Kolejny już raz, można by rzec, iż tradycją staje się wystawianie przedstawień przygotowanych przez nauczycieli i rodziców, w których głównymi wykonawcami, aktorami są właśnie nauczyciele i rodzice dzieci z naszej szkoły podstawowej. Nie inaczej było tego roku i z okazji Dnia Dziecka, podczas kolejnej edycji [...]

DSCN2331

Laureatki Międzyszkolnego Konkursu Ortograficznego “Złote Pióro”

Z przyjemnością informujemy, że 24.05.2017r. w Szkole Podstawowej w Brzezinach nasze uczennice, biorąc udział w Międzyszkolnym Konkursie Ortograficznym “Złote Pióro” sięgnęły po laury. Antonina Woszczek, uczennica kl. VIb, zajęła II miejsce,  a Martyna Młynek z kl. Va zdobyła wyróżnienie. Gratulujemy!

20170608_141921

Zabawy z kredą

Szkolne boisko służy do wspaniałych zabaw: z  piłką,  skakanką, wyścigów, gry w berka, w klasy, chowanego i wielu innych. My z  pomocą najprostszego przedmiotu jaką jest kreda i naszej wyobraźni wyczarowaliśmy  wspaniałe obrazy.

Mieszkancy lasow

Mieszkańcy lasów, pól, łąk i ogrodów

Nad stawem, w lesie, w sadzie  i ogrodzie – wszędzie tętni życie. Na zajęciach świetlicowych najlepszym aparatem fotograficznym okazała się pamięć i wyobraźnia uczniów, którzy własnoręcznie tworzą przepiękną galerię zwierząt.

DSCN3367

“Witam cię kartek szelestem…”

W dniu 9 maja 2017r. w naszej szkole odbyło się Majowe spotkanie z książką pod hasłem “Witam się kartek szelestem…”  z okazji Światowego Dnia Książki i Praw Autorskich (23 kwietnia) oraz Dnia Bibliotekarza i Bibliotek (8 maja). W związku z tymi wydarzeniami uczniowie klas I-VI [...]

20170505_112502

Polskie symbole narodowe

Majowe święta były okazją do rozmów na temat przeszłości Polski, kształtowania postaw patriotycznych, szacunku dla własnego kraju.

16

Wiwat Konstytucja!

W dniu 5 maja 2017r. tradycyjnie w naszej szkole odbyła się uroczysta akademia z okazji uchwalenia Konstytucji 3 Maja. W tym roku część artystyczna o patriotycznej wymowie została przygotowana przez uczniów z klasy VI b pod kierunkiem p. W. Bilskiej i chórzystów pod opieką p. [...]

Wiosna w pelni

Wiosna w pełni

Nie tak dawno szukaliśmy pierwszych oznak wiosny, a tu proszę – drzewa w sadach obsypane kwiatami wabią zapachem kolorowe owady,  ptaki na dobre zadomowiły się i rozpoczynają budowę gniazd. Cudowna pora…

DSCN3128

Zajęcia z edukacji zdrowotnej w klasach I-III

W związku z realizacją Programu edukacyjnego „Soki i musy-witaminy w smart formie” dla klas I-III szkoły podstawowej, odbył się cykl zajęć z zakresu edukacji zdrowotnej.

DSCN3072

Wiosenne wyjazdy

Marzec obfitował w wiele wyjazdów. Uczniowie kl.I-III uczestniczyli w wyjeździe do kina „Helios” na projekcję filmu pt.”Piękna i Bestia” i spektakl teatralny „Baśnie Pana Andersena” przygotowany przez Katolicki Teatr Edukacji w Krakowie. Uczniowie klas IV-VI mieli okazję obejrzeć spektakl teatralny pt. “Przygody Mikołajka”.

4

Powitanie wiosny

 W dniu 21 marca,  zgodnie z tradycją w naszej szkole, wesoło i kolorowo powitaliśmy panią wiosnę. Uczniowie klas I-III uczestniczyli w wiosennym, barwnym pochodzie ulicami Godziesz. Nie zabrakło marzanny, bociana i kolorowych kwiatów oraz radosnych piosenek. Klasy IV-VI brały udział w grach i zabawach sportowych. [...]

Wielkanoc

Wielkanoc

Choć na Wielkanoc musimy jeszcze trochę poczekać, uczniowie przebywający w świetlicy szkolnej zadbali by atmosferę tych świąt poczuć już teraz. Jest trochę nietypowo – bo nie tak jak w domu coraz czyściej, ale … ach, co tu mówić? Bałagan! Wokół żółta i zielona bibuła, stoły [...]

Przedwiośnie

Wiosna

Dni stają się coraz dłuższe, słońce mocniej przygrzewa, wiosna zbliża się do nas dużymi krokami. Słychać  śpiewy ptaków ogrzewających się po zimie w pierwszych promieniach słońca,  przez zmarzniętą ziemię nieśmiało przebijają się pierwsze kwiaty a na niebie pojawiają się klucze powracających gęsi.

Dzien Babci i Dziadka 2017

Dzień Babci i Dziadka 2017

Dzień Babci i Dziadka to wyjątkowa uroczystość, która na stałe wpisała się w kalendarz uroczystości naszej szkoły. Spotkania z babciami i dziadkami przygotowują uczniowie klas pierwszych, drugich i trzecich.

DSC_7175

Zabawa karnawałowa

Po pracy w I semestrze nauki uczniowie naszej szkoły niewątpliwie zasłużyli na odpoczynek oraz dobrą rozrywkę w postaci zabawy karnawałowej, która odbyła się w naszej szkole 26 stycznia. Tego dnia dzieciom towarzyszyło wiele emocji i wrażeń. Sala gimnastyczna udekorowana kolorowymi kokardami niczym sala balowa – zachęcała do zabawy.

p7

Bezpieczna Szkoła

Dnia 17.01.17 r. w Szkole Podstawowej w Godzieszach odbył się Turniej Wiedzy o Ruchu Drogowym dla uczniów klas II i III edukacji wczesnoszkolnej. Konkurs odbył się w ramach realizacji Szkolnego Programu Profilaktyki i programu Bezpieczna Szkoła.

9

Bezpieczne ferie – spotkanie ze strażakiem

W dniu 24 stycznia 2017 r. odbyło się spotkanie z uczniami klas I-III i IV-VI z przedstawicielem służb mundurowych – st. kpt. mgr Radosławem Markiem, który pracuje w Komendzie Miejskiej PSP w Kaliszu.

7

Mikołajkowe wyjazdy

W grudniu z okazji Mikołajek uczniowie klas I-III wybrali się do kina Helios na film pt. „Vaiana” i poznali losy tytułowej bohaterki – walecznej księżniczki, która wyruszyła w nieznany rejs, by ocalić swoją wyspę przed zagładą.

zimowy czas

Zimowy czas

Dzieci uwielbiają zimę, zwłaszcza gdy krajobraz za oknem pokryje gruba warstwa śniegu. Jednocześnie, gdy dorośli z niepokojem spoglądają przez okno, dzieci przykładają twarz do szyby i czują niesamowitą radość. Dla dzieci nawet największy mróz nie jest straszny.

wigilia 2

Świąteczne tradycje

Uczniowie naszej szkoły już 6 grudnia wkroczyli w radosny i magiczny czas oczekiwania na Święta Bożego Narodzenia. Nie zabrakło dziecięcych, szczerych listów do św. Mikołaja, strojenia choinki, obdarowywania się prezentami, wspólnego kolędowania i łamania się opłatkiem podczas klasowych wigilii.

e1

Świątecznie w świetlicy

Realizowane tematy świąteczne na zajęciach świetlicowych są uwielbiane przez dzieci. Z zapałem i radością uczniowie wykonywali kolorowe choinki, ozdobne skarpety, piękne bombki, Mikołaje.

Kartka Ali

Konkurs na kartkę Bożonarodzeniową

W konkursie plastycznym na najciekawszą kartkę Bożonarodzeniową wykonaną na komputerze zwyciężyła praca Alicji Idziak z klasy IV.

DSC_6176

I Kiermasz Świąteczny

11 grudnia 2016r. w Godzieszach Wielkich z inicjatywy Stowarzyszenia Pomocy Dzieciom „Przystanek Godziesze” odbył się pierwszy Bożonarodzeniowy Jarmark Świąteczny. Choć zabrakło bajkowej scenerii, a z nieba zamiast białego puchu spadł deszcz, frekwencja miło nas zaskoczyła.

Tajemniczy Mikołaj

Tajemniczy Mikołaj

Wiara w Świętego Mikołaja  jest czymś wspaniałym, czymś  co nadaje magię świętom i czyni je wyjątkowymi. To właśnie dzięki przekonaniu o istnieniu Mikołaja , dziecięce święta są zawsze wspaniałe.

Aniołki

Aniołki

Aniołek to doskonała propozycja na przedświąteczną pracę plastyczną. Tym razem wykorzystaliśmy gotowe szablony, wełnę i pomysłowość dzieci.  Efekty…. po prostu anielskie.

12

Konkurs literacko-plastyczny “Zwierzęta w literaturze dla dzieci” rozstrzygnięty

Konkurs literacko-plastyczny „Zwierzęta w literaturze dla dzieci” rozstrzygnięty. Oto laureaci konkursu i fotogaleria prac nagrodzonych, wyróżnionych i konkursowych.

20161125_102158

“Jestem sobie mały miś, znam się z dziećmi nie od dziś!”

W dniu 25 listopada w klasach I-III tradycyjnie obchodzony był Dzień Pluszowego Misia. W tym dniu miś był bohaterem bajek, towarzyszył uczniom na lekcjach, pozował do wspólnych fotografii, a także został sportretowany na zajęciach komputerowych w programie Paint. E. Wójcik

q3

Wszystkie misie nasze są!

Światowy Dzień Pluszowego Misia był obchodzony w naszej szkole na wiele sposobów. I młodsi, i starsi – wszyscy kochają misie. Misie były tematem przewodnim na zajęciach edukacyjnych i świetlicowych. Powstało wiele „misiowych” prac plastycznych.

orzel3

Barwy narodowe w świetlicy

Wychowankowie świetlicy z radością i chęcią przygotowywali się do Narodowego Święta Niepodległości. Powstały symboliczne mapy Polski i godła z białym orłem w złotej koronie.

6

Obchody Narodowego Święta Niepodległości w naszej szkole

Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji z przebiegu akademii z okazji Narodowego Święta Niepodległości przygotowanej przez uczniów z kl. V b. Zamieszczamy także link do strony Starostwa Powiatowego w Kaliszu, gdzie opublikowane są fotografie z XI Powiatowego Festiwalu Pieśni Legionowej i Historycznej, na którym wystąpił nasz chór [...]

aaaaaaa

Zwierzaki – liściaki i sowy – mądre głowy

W jesiennej aurze coraz mniej słońca, coraz więcej chłodu, deszczu i wiatru, który strąca z drzew kolorowe liście. Uczniowie bardzo chętnie wykorzystują je do prac plastycznych, dlatego ucieszył ich fakt, że na zajęciach będą wykonywać zwierzaki z liści. Wystarczyło tylko puścić wodze fantazji (której uczniom [...]

DSC_5520

Dziadkowie i Babcie przykładem dla dzieci

27 X  2016r. nasza szkoła miała zaszczyt gościć szanownych jubilatów obchodzących 50 rocznicę zawarcia związku małżeńskiego. Uczniowie z przedszkola oraz klas I i II SP w Godzieszach przygotowali krótką część artystyczną, a pan wójt Józef Podłużny i wicestarosta Jan Kłysz w pięknych słowach złożyli gratulacje, [...]

Pyrek w naszej szkole

Pyrek w naszej szkole

Dla 52  uczniów klas III  26 X 2016 r. odbyły się zajęcia dotyczące bezpiecznego poruszania się po drogach, które prowadzili policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego i Prewencji Komendy Wojewódzkiej w Kaliszu – aspirant sztabowy Maciej Bednik oraz podinspektor Grzegorz Sieradzki.

Spotkanie z pania premier Beata Szydlo

Spotkanie z panią Premier Beatą Szydło

26 X 2016r. obok naszej szkoły miała miejsce niezwykła uroczystość- otwarcie Posterunku Policji. Uczestniczyły w niej władze państwowe. Dla nas była to okazja do powitania pani premier Beaty Szydło.

Jesienny spacer

Jesienny spacer

Dziś na zajęciach świetlicowych postanowiliśmy pokazać trochę inną  jesień – zimną, deszczową, smutną. Prace okazały się jednak zaskakujące – nie rodziły uczuć smutku i chłodu, ale wręcz przeciwnie – wyzwalały uczucia radości i zabawy – z wiatrem, deszczem, na przekór wszystkiemu.

11

Spotkanie z pisarką p. Weroniką Kurosz i aktorem p. Andrzejem Niemytem

W dniu 17 października w naszej szkole we współpracy z p. A. Zimną-kierownik Gminnej Biblioteki Publicznej w Godzieszach Wielkich, zorganizowaliśmy spotkanie z niezwykłymi osobami-pisarką, p.Weroniką Kurosz i aktorem, p.Andrzeja Niemytem. Goście prowadzili interesujące warsztaty literacko-teatralne dla uczniów klas drugich.

Przedszkole

Przejdź ! »

Szkoła Podstawowa

Przejdź ! »

eDziennik

Przejdź ! »