Klasy 6 z wizytą na Politechnice Wrocławskiej

wrz 24, 2015   //   od Administrator   //   Wydarzenia szkolne  //  Komentarze są wyłączone

Udział w XVIII Dolnośląskim Festiwalu Nauki

23 września klasy VI odwiedziły Politechnikę Wrocławską. Na Wydziale Inżynierii Środowiska braliśmy udział w warsztatach „Eko-Zadania w Eko Instytucie”. Dowiedzieliśmy się: dlaczego w morzu łatwiej się pływa, jak zbadać pH roztworu, w jaki sposób oczyszczać i uzdatniać wodę. Ponadto poznaliśmy skład powietrza i rodzaje jego zanieczyszczeń. Znaleźliśmy również odpowiedź na pytania: co to są ekrany dźwięku i dlaczego stawia się je przy drogach.
Na Wydziale Chemicznym uczniowie uczestniczyli w warsztatach „radość eksperymentowania – podziwiaj oraz zrób to sam”. Poznaliśmy jak działają wskaźniki chemiczne i co można dzięki nim wykryć. Obserwowaliśmy szereg ciekawych eksperymentów chemicznych np.: otrzymywanie „sztucznej krwi”, samozapłon, kontrolowane wybuchy i reakcje przypominające erupcje wulkanu. Na koniec zajęć szóstoklasiści sami identyfikowali związki polimerowe, z których wykonane były kolorowe szpatułki.

oprac. Agnieszka Dyonizy

Relacje z wydarzeń - Kategorie

Więcej w Wydarzenia szkolne
III festyn szkolno-przedszkolny