…bo każdy każdemu śle życzenia…

I w tym  roku – 2015 - uczniowie naszej szkoły postanowili sprawić niespodziankę wielu emerytowanym mieszkańcom Gminy Godziesze Wielkie oraz mieszkańcom kaliskiego Domu Kombatanta poprzez wysłanie kartek bożonarodzeniowych.

Na wielu twarzach podopiecznych szkolnego wolontariatu zagościł uśmiech, gdyż otrzymali własnoręcznie zrobioną kartkę przez uczniów, rodziców i nauczycieli godzieskiego gimnazjum.

Zwyczaj robienia kartek  sięga 1841 roku, kiedy to Thomas Sturrock stworzył pierwszą kartkę. Natomiast w 1843 roku sir Henry Cole, dyrektor Muzeum Wiktorii i Alberta w Londynie, zlecił wydruk pierwszego tysiąca tych pocztówek. Wkrótce potem stały się one powszechne na całym świecie.

W tym roku wszyscy uczniowie chętnie wsparli tę akcję tworząc ogromną ilość kartek świątecznych. Już od pierwszych dni grudnia 2015 roku chętni uczniowie i ich rodzice, pod opieką pań: Ewy Katarzyniak  i Barbary Górskiej – Giczewskiej, tworzyli barwne i niezwykle pomysłowe kartki świąteczne.

Martyna Drużbiak