Mikołajkowy wyjazd na kręgle i do kina

Mikołajki, przypadające w kalendarzu świeckim na dzień 6 grudnia, to tradycyjna polska nazwana ku czci świętego Mikołaja, biskupa Miry.

Do XIX wieku był to na ziemiach polskich dzień wolny od pracy. W 1969 roku w Kościele katolickim zniesiono święto, jest to już tylko tzw. wspomnienie dowolne. Jednak dla wielu z nas jest to czas pisania nie tylko listów do świętego o spełnienie najskrytszych marzeń, ale to także czas obdarowywania się podarunkami, najlepiej własnoręcznie wykonanymi.

11 grudnia 2015 roku, uczniowie klasy 2c wraz z wychowawczynią, panią Ewą Katarzyniak oraz rodzicami: A. Krążyńską, A,. Borowczyk, A. Juszczak i A. Małecką, mieli okazję do dobrej zabawy wyjeżdżając na klasowe Mikołajki do Klubu Amnezja, a następnie do kina Helios. W klubie uczniowie mieli okazję do rywalizacji o tytuł najlepszego gracza w kręgle oraz możliwość zagrania wspólnie w bilard. Następnie gimnazjaliści mogli zobaczyć film o tematyce świątecznej, pt.: Kochajmy się od święta. Wyjazd ten był bardzo udany i wszystkim się podobał, co można stwierdzić oglądając teledysk umieszczony na stronie szkoły.

Martyna Drużbiak