Ponownie wśród najlepszych

czar drzewoW dniu 9 października 2015 roku w Warszawie odbyła się inauguracja 13. edycji  Święta Drzewa – Czytamy Drzewom. Święto Drzewa - program edukacji ekologicznej Klubu Gaja to szeroka edukacja na temat zmian klimatu i rozwoju zrównoważonego, poparta działaniami praktycznymi – sadzeniem i ochroną drzew.

13. Święto Drzewa obchodzone było pod hasłem Czytamy drzewom. Był to nie tylko sposób zachęcenia do sadzenia drzew, ale także dostrzeżenia związków pomiędzy naturą i literaturą. Podczas ogólnopolskiej inauguracji w Warszawie czytali między innymi: Maja Ostaszewska, Bartłomiej Topa, Kamil Dąbrowa, Alicja Kapuścińska.

Corocznie Klub Gaja nagradza najaktywniejszych i najbardziej zaangażowanych uczestników programu Święto Drzewa. W tym roku wśród 11 nagrodzonych szkół i instytucji znalazła się nasza szkoła. Zespół Szkół nr 2 im. Tadeusza Kościuszki w Godzieszach Wielkich zdobył laur Czarodziejskiego Drzewa 2015 za innowacyjne połączenie programu Święto Drzewa z historią i literaturą uczniowską „Odą do wolności”. Nagrodę odebrały autorki szkolnego projektu Agnieszka Sitko i Barbara Górska-Giczewska

Artykuł z dn. 10.10.2014r. opisujący projekt Drzewo wolności

telefon1 507 telefon1 509