Spotkanie z pisarką p. Weroniką Kurosz i aktorem p. Andrzejem Niemytem

paź 21, 2016   //   od Moderator   //   Wydarzenia szkolne  //  Komentarze są wyłączone

W dniu 17 października w naszej szkole we współpracy z p. A. Zimną-kierownik Gminnej Biblioteki Publicznej w Godzieszach Wielkich, zorganizowaliśmy spotkanie z niezwykłymi osobami-pisarką, p.Weroniką Kurosz i aktorem, p.Andrzeja Niemytem. Goście prowadzili interesujące warsztaty literacko-teatralne dla uczniów klas drugich. Prowadzący przedstawili prezentację związaną z pracą aktora, czytali fragmenty najnowszej książki autorstwa W. Kurosz, prowadzili zabawy dla uczestników. Opowiadali także o początkach na scenie i ekranie, o swoich zainteresowaniach, młodości i szkolnych perypetiach, a także o pomyśle związanym z wyborem zawodów. Goście udzielali odpowiedzi na liczne pytania widowni. Starsza publiczność miała nawet okazję przeprowadzić wywiad na temat preferencji czytelniczych. Na zakończenie artyści rozdawali autografy i pozowali do zdjęć.

Weronika Kurosz – absolwentka filologii hiszpańskiej, nauczyciel języka hiszpańskiego i tłumaczka. Autorka książki dla dzieci pt. „Leśni Bracia”, „Moje lato z szablozębnym”, „Skarby leśnych braci”.

Andrzej Niemyt – absolwent Wyższej Szkoły Filmowej, Telewizyjnej i Teatralnej w Łodzi, aktor Teatru Nowego w Poznaniu, aktor serialowy (m.in. „Barwy szczęścia”, „Lekarze”, „Linia życia”, „Czas honoru”, „Lekarze”).

Zachęcamy do sięgnięcia po lekturę (książki dostępne w Bibliotece Publicznej).

E. Wójcik

Komentarze są wyłączone.Relacje z wydarzeń - Kategorie

Wakacje 2018 za:

tygodni
-31
-6
dni
0
0
godzin
-1
-7
minut
0
-8
sekund
-5
-2
Więcej w Wydarzenia szkolne
9
Dzień Papieski “Bądźmy świadkami miłosierdzia”

W dniu 19 października obchodziliśmy w Szkole Podstawowej kolejny już Dzień Papieski poświęcony pamięci św. Jana Pawła II. W tym dniu odbyła się krótka część...

Zamknij