Uroczyste rozpoczęcie nowego roku szkolnego 2016-2017

wrz 5, 2016   //   od Administrator   //   Wydarzenia szkolne  //  Komentarze są wyłączone

Po raz kolejny 1 września dźwięk dzwonka oznacza dla nas początek edukacji, ale przypomina także o rocznicy wybuchu II wojny światowej i wkroczeniu wojsk niemieckich. Nie wolno nam także zapomnieć o wtargnięciu w dniu 17 września 1939 roku na polskie ziemie wojsk radzieckich. Pamięć ofiar II wojny światowej i bohaterów walk o wolność Ojczyzny uczciliśmy minutą ciszy.
W tym roku szkolnym naszą uroczystość uświetniła obecność posła na Sejm Rzeczypospolitej Polskiej Pana Jerzego Kozłowskiego oraz wójta Gminy Godziesze Wielkie Pana Józefa Podłużnego i przedstawicielki Rady Rodziców Pani Moniki Szajowskiej. Pan Jerzy Kozłowski dał naszym uczniom cenne wskazówki dotyczące inwestowania w siebie i rozwoju własnych talentów oraz kierowania się w życiu wartościami rodzinnymi. Pan wójt parafrazując słowa piosenki Marka Grechuty życzył nam, aby najpiękniejsze były te dni, których jeszcze nie znamy. Pani Monika Szajowska poinformowała o zamierzeniach Rady Rodziców na nowy rok szkolny i podziękowała Panu wójtowi za dotychczasowe wspieranie szkoły. To był także niezwykły dzień dla 30 uczniów dwóch oddziałów klasy I, którzy w obecności gości, rodziców i nauczycieli złożyli ślubowanie na sztandar szkoły.
Na zakończenie dyrektor szkoły Bożena Czajka, życząc szkolnych sukcesów, przypomniała słowa Jana Pawła II „Prawdziwie wielki jest ten człowiek, który chce się czegoś nauczyć”
Teraz przed nami wszystkimi czas solidnej pracy

Relacje z wydarzeń - Kategorie

Więcej w Wydarzenia szkolne
“Żegnaj szkoło na wesoło” – pożegnanie szóstoklasistów

Relacja fotograficzna programu artystycznego na zakończenie roku szkolnego 2015/2016 szóstoklasistów.