Spotkanie z panią pielęgniarką w klasie Ia i Ib

lut 24, 2016   //   od Moderator   //   Wydarzenia szkolne  //  Komentarze są wyłączone

W poniedziałek, 22 lutego 2016 r. odbyło się spotkanie dzieci z klasy Ia i Ib z panią pielęgniarką Bożeną Grzyb, mamą uczennicy Anny Grzyb. Dzieci z radością przywitały gościa i z uwagą słuchały  opowieści o pracy pielęgniarki. Pani pielęgniarka zaprezentowała przedmioty niezbędne w codziennej pracy – stetoskop, termometr, ciśnieniomierz, a także strzykawki, bandaże, plastry i wyjaśniła, do czego służą. Dzieci odpowiadały z chęcią na temat: co szkodzi zdrowiu, a co sprzyja?, kto nas leczy, gdy jesteśmy chorzy? Odbył się także pokaz udzielania pomocy w przypadku zranienia czy zwichnięcia. Dzieci również wzajemnie słuchały rytmu pracy swoich serc. Spotkanie było podsumowaniem cyklu zajęć prowadzonych w ramach realizowanego projektu pt. „Nie pal przy mnie, proszę”. Na zakończenie dzieci otrzymały naklejki „dzielny pacjent”, zapewniając że nie będą już nigdy obawiać się wizyt u żadnego ze specjalistów.

Serdecznie dziękujemy Pani Bożenie Grzyb za przyjęcie zaproszenia, poświęcony czas i bardzo ciekawe spotkanie z uczniami.

E. Wójcik, M. Kobyłka

Relacje z wydarzeń - Kategorie

Więcej w Wydarzenia szkolne
Pożegnanie karnawału