Światowy Dzień Ziemi 2015

kwi 22, 2015   //   od Administrator   //   Zajęcia świetlicowe  //  Komentarze są wyłączone

Obchody „ Światowego Dnia Ziemi” były okazją do zwiększenia świadomości proekologicznej dzieci i zachętą do walki o losy naszej planety. Dzieci obejrzały prezentacje pt. „ Na Ziemi nie jesteś sam” – która pokazała Ziemie  jako wspólne miejsce życia roślin, zwierząt i człowieka.

Dzieci dowiedziały się co to są odpady i  jak należy segregować odpady by móc je wykorzystać ponownie.
Poznały również zagrożenia wynikające z obojętności i bezmyślności człowieka oraz ułożyły kodeks młodego ekologa.
Podsumowaniem zajęć było stworzenie grupowych prac pt. „Radosna Ziemia” i „Smutna  Ziemia”.

Więcej w Zajęcia świetlicowe
Tajemnicza woda

Dlaczego  woda  tworzy   krople?  Dlaczego nie wylewa się ze szklanki, kiedy jej powierzchnia jest już powyżej krawędzi ? Dlaczego ręce dokładniej umyje woda z...