Siódma rocznica śmierci Jana Pawła II

maj 18, 2012   //   od Administrator   //   Artystyczne  //  Komentarze są wyłączone

W Szkole Podstawowej im. Marii Konopnickiej w Godzieszach Wielkich 4 kwietnia 2012 roku odbył się apel z okazji siódmej rocznicy śmierci Jana Pawła II.

W apelu brali udział uczniowie klas trzecich: Natalia Szmaj, Witold Harendarz, Dawid Bilski, Szymon Stępień, Milena Kurczewska, Jakub Drobnik. Uroczystość uświetniła schola parafialna. Uczniowie zaprezentowali fragmenty poezji i nauczania Ojca Świętego, zaśpiewali ulubione pieśni oraz przytoczyli przygotowali inscenizację do opowiadania pt. Beczułka B.Ferrero. Występy uczniów przysporzyły wiele wzruszeń a także pomogły lepiej zrozumieć sens czterdziestodniowego postu i powód radości zbliżających się Świąt Wielkanocnych.

Spotkanie odbyło się w sali gimnastycznej, która była odświętnie udekorowana. W trakcie trwania apelu wykorzystano sprzęt multimedialny, dzięki któremu została przedstawiona prezentacja ukazująca postać  nieobecnego już wśród nas Jana Pawła II .

Po części artystycznej zostały rozdane dyplomy i nagrody za udział uczniów w dwóch konkursach: Konkursie Poezji Religijnej oraz Konkursie Plastycznym pt. Człowiek nie jest wielki przez to, co posiada, lecz przez to czym dzieli się z innymi.

Na koniec do zebranych przemówiła pani dyr. Bożena Czajka składając życzenia z okazji zbliżających się  Świąt Wielkanocnych, przypominając kilka zasad zachowania bezpieczeństwa podczas zbliżających się dni wolnych od zajęć dydaktycznych.

Uroczystość wraz z dekoracją przygotowały pani Wioletta Bilska, Marta Adamek i Izabela Woszczek.

Więcej w Artystyczne
Antonina Woszczek_1 miejsce
IX Międzyszkolny Przegląd Pieśni Religijnej

10 maja 2012 roku uczennice naszej szkoły wzięły udział w IX MIĘDZYSZKOLNYM PRZEGLĄDZIE PIEŚNI RELIGIJNEJ w trzech różnych kategoriach. Konkurs ten pozwolił poznać wartościowe pieśni...