Międzyszkolny konkurs muzyczny “Życie i twórczość J.S. Bacha”

mar 12, 2012   //   od Administrator   //   Muzyczne  //  Komentarze są wyłączone

Choć nazwisko BACH z niemieckiego oznacza „STRUMYCZEK „, „POTOCZEK” to uczniowie naszej szkoły przygotowując się do konkursu wiedzy o kompozytorze, zmierzyli się z całym MORZEM informacji z muzyki o tym artyście.

Przez dwa miesiące poznawaliśmy postać barokowego artysty. Najtrudniejszą częścią konkursu było słuchanie i zapamiętanie fragmentów 18 utworów J. S. Bacha!!!

A uwierzcie, że nie było to takie proste dla „zwykłego” słuchacza muzyki pop, rock czy hip-hop, czy dance.

Z grupy 6 uczniów klas V i VI, którzy zakwalifikowali się po etapie szkolnym do Międzyszkolnego Konkursu organizowanego przez szkołę nr 16 w Kaliszu aż dwie nasze uczennice stanęły na podium.

Gratulacje dla wszystkich uczestników: Moniki Jabłońskiej, Jakuba Wlazły, Pauliny Drobnik, Weroniki Basior.

A szczególnie dla ALEKSANDRY KOBYŁKI – II miejsce

ALEKSANDRY GRZYB – I miejsce

Opr. Izabela Woszczek

Ps. pozdrowienia dla „dzieci Bacha”