Program wyborczy nr 1

Cześć!

Myślę, że nie wszyscy mnie znają, więc na początek chciałabym się przedstawić. Nazywam się Natalia Szmaj i chodzę do klasy IIIa.

Zgłosiłam swoją kandydaturę na Przewodniczącą Samorządu Uczniowskiego, ponieważ mam do zaproponowania kilka zmian, które chciałabym wprowadzić do naszej szkoły. Pragnę, aby moje propozycje umiliły nam czas spędzony w szkole i sprawiły, że chętniej byśmy do niej uczęszczali. Jestem zorientowana w działalności SU, ponieważ od dwóch lat jestem jego członkiniom. Staram się być osobą odpowiedzialną, pracowitą i uczciwą. Obiecuję, że dołożę wszelkich starań, aby sprostać powierzonym mi obowiązkom i postaram się nie zawieść waszego zaufania, którym mam nadzieję mnie obdarzycie.

Przeprowadziłam wśród niektórych uczniów dyskusję na temat zmian, jakie chcieliby wprowadzić w życie szkoły. Duża część osób zwróciła uwagę na brak wystarczającej liczby ławek w szkole, z których chętnie skorzystaliby podczas przerw. Postaram się wyjść z tą inicjatywą do dyrekcji i mam nadzieję, że osiągnę pozytywne skutki. Chciałabym także zaopatrzyć, znajdujący się na korytarzu, dystrybutor z wodą w kubeczki jednorazowe. Ich brak zdecydowanie utrudnia korzystanie z tego urządzenia. Ponad to postaram się zorganizować co najmniej cztery dyskoteki w roku szkolnym, a także wprowadzić dzień w miesiącu, w którym uczniowie będą zwolnieni z odpowiedzi ustnych i niezapowiedzianych kartkówek. Zależy mi również, aby taki przywilej obowiązywał dzień po dłuższych przerwach w szkole, np. po świętach. Chciałabym, aby każdy z was miał możliwość przyczynienia się do zmian w naszej szkole, dlatego jednym z moich pomysłów jest anonimowa skrzynia uwag, sugestii czy pomysłów, która byłaby dostępna dla wszystkich przez cały rok szkolny.

Jeśli podobają wam się wyżej zaproponowane zmiany i chcielibyście poznać więcej moich pomysłów proszę, abyście zagłosowali na mnie w wyborach SU.

Pozdrawiam.