Sprawozdanie Rady SU za I okres roku szkolnego 2014/15

Sprawozdanie przedstawione podczas "Dnia przy gałązce świerkowej" 19 grudnia 2014r.

Zadania

Ocena efektywności na rzecz rozwijania samorządności uczniów

Realizacja zadań przewidzianych w planie pracy.

Wszystkie zadania zostały zrealizowane. Rada SU wykazała się dużą kreatywnością, zaangażowaniem i samokontrolą. Tworzy bardzo zgrany, dojrzały zespół.

Kalendarz dyskotek

Wszystkie dyskoteki się odbyły, młodzież bawiła się doskonale. Przed nami dyskoteka karnawałowa.

Kalendarz apeli szkolnych

Szkolne apele odbyły się zgodnie z planem.

Współpraca z grupą szkolnego wolontariatu.

Bardzo wysoko oceniamy współpracę ze szkolnym wolontariatem. Wspólnie zrealizowaliśmy wiele akcji i projektów. Dzięki współpracy, a nie rywalizacji, efekty są większe, a i my uczniowie odczuwamy większą satysfakcję  z wykonywanej pracy.

Współpraca z Unicefem i PAHem.

Jesteśmy członkami Klubu Szkół Unicef. Włączaliśmy się w akcje edukacyjne realizowane przez obie organizacje. Uwrażliwialiśmy społeczność szkolną na problemy innych. Włączyliśmy się w akcję Unicefu, w której zbieraliśmy fundusze na zakup szczepionek ratujących życie matek i ich nienarodzonych dzieci w Afryce. Sprawozdanie z właśnie co zakończonej akcji PAH-u przedstawi za chwilę Weronika. Dokonaliśmy także rozliczenia kolejnej edycji Góry Grosza, w ramach której zebraliśmy 128 zł. Wszystkie rozliczenia są zamieszczone na szkolnej stronie internetowe, w zakładce samorządu. W tym miejscu wszystkim dziękuję za okazane serce i wsparcie. Zawsze można na was liczyć.

Strona internetowa szkoły

Zakładka SU na stronie internetowej szkoły jest stale aktualizowana.

Spotkania z panią dyrektor

Odbyły się dwa spotkania Rady SU z panią dyrektor.  Z każdego z tych spotkań sporządzany był protokół. Podejmowaliśmy bieżącą tematykę, ustalaliśmy sposoby realizacji najbliższych zadań SU.

Dyżur SU

Uruchomiliśmy stały dyżur Rady SU dla wszystkich uczniów. W ten sposób, każdy ma możliwość osobistego kontaktu, zgłaszania postulatów, pozyskiwania informacji na temat działalności SU. Pragnę przypomnieć, że dyżur ten ma miejsce co piątek w sali nr 12, o godzinie 11.25 (na szkolnej przerwie). Zapraszamy, każdy zostanie wysłuchany, postaramy się pomóc w rozwiązaniu problemów czy we wprowadzeniu nowych pomysłów. Jednocześnie przypominamy, że zawsze możecie liczyć na wsparcie Rzecznika Praw Ucznia, zgłaszane do niego sprawy zawsze zostaną taktownie wyjaśnione.

Projekt "Szkoła współpracy"

W ramach projektu "Szkoła współpracy" (połączone siły uczniów, rodziców i nauczycieli) został zorganizowany II Nocny Maraton Filmowy, który cieszył się dużą popularnością.

Projekt "Świat różne barwy ma"

Nowością w tym roku szkolnym jest projekt "Świat różne barwy ma", którego kluczowym celem jest uwrażliwienie nas wszystkich na ważne społecznie tematy. Każda z klas wylosowała kolor, pod którym kryła się tematyka. I tak w miesiącu listopadzie klasa Ic - miała poruszyć w formie apelu czy prezentacji temat tolerancji. Z różnych przyczyn było to nie możliwe w przypisanym miesiącu, ale dzisiaj klasa ta przedstawi swoje zadanie. W grudniu klasa III a poruszyła temat osób niepełnosprawnych, przygotowaną przez nich prezentację obejrzeliśmy na ostatniej godzinie wychowawczej. W styczniu kolejny temat, prosimy o terminowe podejście do projektu.

W najbliższym czasie, na początku stycznia będą miały miejsce ważne wydarzenia:

- zostanie przeprowadzona ankieta dotycząca oceny pracy Rady SU w I okresie roku szkolnego;

- zostanie ogłoszony konkurs na logo graficzne szkoły;

- a także odbędzie się apel, na którym poznamy szkolnych liderów w nauce i zachowaniu, czyli podsumowanie I okresu roku szkolnego 2014/2015.

W tym miejscu pragnę też apelować do nas wszystkich o zachowanie szczególnego bezpieczeństwa w tych wolnych dniach. Szybko robi się ciemno, na razie zima nas oszczędza, ale aura lubi zaskakiwać. Pamiętajmy o tym, aby przestrzegać przepisów poruszania się na drogach, pamiętajmy o obowiązku posiadania odblasków, dbajmy o bezpieczeństwo swoje i innych. W imieniu rady SU pragnę złożyć wszystkim tu obecnym spokojnych Świąt Bożego Narodzenia, spędzonych w gronie rodziny. Niech te wyjątkowe dni będą pełno pokoju, miłości i nadziei, bo ona każdemu z nas jest potrzebna. Dziękuję.

Rada SU