"Akcja Edukacja " w naszej szkole

Adresatami projektu byli: cała społeczność uczniowska i nauczyciele Publicznego Gimnazjum w Godzieszach Wielkich.

Czas trwania projektu: 1 XII - 19 XII 2014r.

Cele projektu:

- uwrażliwienie na problem braku dostępu do edukacji w niektórych rejonach świata;

- poznanie barier w dostępie do edukacji;

- docenienie roli edukacji w życiu młodego człowieka;

- niesienie potrzeby potrzebującym.

Kampania „Akcja Edukacja” daje każdej  szkole możliwość konkretnego włączenia się w działania PAH, dzięki którym dzieci i dorośli w krajach ogarniętych kryzysami humanitarnymi mogą kontynuować edukację. Dlatego zaangażowaliśmy naszą  szkołę w kampanię PAH – Akcja Edukacja!

Celem tej kampanii PAH było dotarcie do młodzieży w szkołach w Polsce z ważnym przekazem, jak wygląda szkolna codzienność ich rówieśników w krajach globalnego Południa, jak ogromne znaczenie ma edukacja dla rozwoju społecznego państw oraz jak nauka może zmienić życie jednostek i całych społeczeństw.

Ponad 57 milionów dzieci w wieku szkolnym nigdy nie rozpocznie nauki, a setki milionów otrzymują edukację na tak niskim poziomie, że po jej ukończeniu ledwo piszą i czytają. Dzięki funduszom zbieranym w ramach kampanii „Akcja Edukacja”  PAH odbudowała i wyposażyła wiele szkół i przedszkoli, m.in. w Afganistanie, na Filipinach, Japonii oraz zapewniła naukę dzieciom i dorosłym w Sudanie Płd, Syrii, Haiti, Autonomii Palestyńskiej.

W I okresie roku szkolnego nasza szkoła przystąpiła po raz kolejny do akcji "Akcja Edukacja" w ramach współpracy z Polską Akcją Humanitarną. W jej ramach zostaną przeprowadzone działania w dwóch obszarach:

- przeprowadzenie działań edukacyjnych, na temat akcji (np. gazetka informacyjna, lekcja wychowawcza itp.);

- zbiórka środków finansowych.

Harmonogram akcji:

Lp.

Zadanie

1.

Przygotowanie gazetki informacyjnej

"PAH w akcji"

2.

Prezentacja akcji podczas godzin wychowawczych. Temat prezentacji: Prawo i dostęp do edukacji w krajach globalnego południa".

3.

Zbiórka pieniędzy - finansowe wsparcie akcji.

4.

Zaprezentowanie sprawozdania akcji podczas "Dnia przy gałązce świerkowej" i zamieszczenie na szkolnej stronie internetowej.

Podczas zbiórki funduszy na terenie szkoły udało się zebrać kwotę 150,00 zł., która została wpłacona na konto PAH-u w dniu 17 grudnia 2014r. Dołączamy także potwierdzenie wpłaty.

Sprawozdanie z akcji zostało także wysłane do Polskiej Akcji Humanitarnej. Dziękujemy w tym miejscu wszystkim, którzy pomogli nam w realizacji projektu, pani dyrektor i gronu pedagogicznemu za jego akceptację, wychowawcą, którzy umożliwili nam poruszenie jego tematyki na lekcji wychowawczej, wam wszystkim, którzy finansowo wsparliście projekt.

W sposób szczególny pragniemy podziękować: Weronice Tatarka, Wiktorii Spychała, Monice Jabłońskiej, Aleksandrze Karkoszka.

Osoby, które bardziej interesują się działaniami Polskiej Akcji Humanitarnej odsyłamy na stronę internetową, gdzie znajdziecie wiele ważnych informacji na temat jej działalności.

2014PAH