Powiatowy Festiwal Pieśni Legionowej i Patriotycznej

phoca thumb l 1311-0617W naszej szkole 12 listopada 2013 roku odbył się tradycyjnie VIII już Powiatowy Festiwal Pieśni Legionowej i Patriotycznej „Tu wszędzie jest moja Ojczyzna”, w którym udział wzięło 12 szkół z powiatu kaliskiego.

Jury w składzie:

1. Pan Krzysztof Niegowski – przewodniczący,
  2. Pani Katarzyna Kubera – członek,
  3. Pani Ewa Kowalczyk-Wiśniewska – członek

po wysłuchaniu prezentacji wydało następujący werdykt:

Grand Prix zdobył Chór z Gimnazjum w Woli Droszewskiej przygotowany przez pana Jacka Woszczka

W kategorii chórów szkół podstawowych nie przyznano I miejsca.

II miejsce otrzymał chór ze Szkoły Podstawowej Nr 15 w Kaliszu przygotowany przez panią Honoratę Skrzybalską.

Natomiast wyróżnienie chór ze Szkoły Podstawowej w Moskurnii przygotowany przez pana Karola Adamiaka.

W kategorii zespołów szkół podstawowych:

• 1 miejsce  zdobył zespół ze Szkoły Podstawowej w Koźminku pod kierownictwem pani Małgorzaty Nawrockiej,
  • 2 miejsce otrzymał zespół ze Szkoły Podstawowej w Zakrzynie przygotowany przez panią Annę Olek
  • 3 miejsce – zespół ze Szkoły Podstawowej Stobnie – opiekun pani Renata Dymarczyk-Wiśniewska.

Wyróżniono natomiast zespół ze Szkoły Podstawowej w Tłokini Wielkiej przygotowany przez Panią Urszulę Borwik.

W kategorii chóry gimnazjum:

• 1 miejsce ex aequo zajęły chóry z Gimnazjum w Woli Droszewskiej – dyrygent Jacek Woszczek i z Gimnazjum w Liskowie – dyrygent Małgorzata Jerzak.
  • 2 miejsce – Gimnazjum w Tłokini Wielkiej – dyrygent Urszula Borwik
  • 3 miejsce - chór z Gimnazjum w Jankowie Pierwszym – dyrygent Ewa Mysłakowska

Wyróżnienia otrzymały chóry z Gimnazjum w Brzezinach – dyrygent Olek Przemysław oraz z Gimnazjum w Koźminku – dyrygent Róża Buchnajzer

Oprócz profesjonalnego jury obradowało również jury młodzieżowe, które przyznało swoją nagrodę rzeczową dla Chóru z Gimnazjum w Woli Droszewskiej.

W tym roku do wspólnego muzykowania zaprosiliśmy w piosence „Jeszcze jeden mazur dzisiaj”, którą to połączone siły wokalne wszystkich chórów zaprezentowały po przesłuchaniach konkursowych. Wystąpił też nasz szkolny zespół rokowy umilając oczekiwanie na werdykt.

Zapraszamy wszystkich na przyszły rok.

Zapraszamy do obejrzenia Galerii - 1311 - Powiatowy Festiwal Pieśni Historycznej i Legionowej