logo bipma

Międzygimnazjalne świętowanie 1050 rocznicy chrztu Polski

20160425 105826W dniu 25 kwietnia 2016r. reprezentacja naszej szkoły, w składzie: Aleksandra Łatkowiak, Małgorzata Biernat, Maciej Szczepaniak, Monika Jabłońska i Aleksandra Karkoszka, wzięła udział w konkursie historycznym pod hasłem „W 1050.rocznicę chrztu Polski – tak się Polska zaczęła”.

Organizatorem zmagań było Gimnazjum w Brzezinach. Konkurs sprawdzał znajomość podstawowych faktów związanych z przyjęciem chrześcijaństwa, następstw kulturowych, społecznych i politycznych chrystianizacji. Uczestnicy przygotowywali prezentację dotyczącą następstw przyjęcia chrztu przez Polskę, a także rozwiązywali krzyżówkę historyczną.

Nasza drużyna poradziła sobie doskonale z zadaniami. Monika i Ola przedstawiły prezentację zwieńczającą szkolny  projekt „Młodzi racjonalnie o wierze”, którego koordynatorkami były Barbara Górska–Giczewska i Monika Wojtkowiak. Rozwiązanie krzyżówki też nie stanowiło większego problemu. Opiekę merytoryczną nad uczniami sprawowała nauczycielka historii – Pani Agnieszka Sitko. I tak wszystkie szkoły rywalizujące w kategorii gimnazjum, czyli reprezentanci Brzezin, Godziesz, Opatówka i Woli Droszewskiej zajęły pierwsze miejsce. Gratulujemy wszystkim drużynom i organizatorom.

 

20160425 101410

dyplom-brzeziny

 

 

Nasza galeria

Copyright © 2013 Zespół Szkół Nr 2 w Godzieszach Wielkich 
Kopiowanie, przedruk i umieszczanie na innych stronach w Internecie w części lub całości artykułów i zdjęć
tylko za pisemną zgodą administratora strony, autorów i twórców fotografii.

 icon-top-strony