logo bipma

Kocham Cię, Polsko!

Dnia 29 kwietnia 2016 roku w naszej szkole odbyły się obchody świąt majowych połączone z Dniem Patrona Szkoły. Spotkanie zostało rozpoczęte wprowadzeniem sztandaru i odśpiewaniem hymnu państwowego.

Uczniowie mieli okazję wysłuchać wielu ciekawych wiadomości związanych z majowymi świętami, które przedstawiły Aleksandra Małoń, Karolina Zimny i Aleksandra Karkoszka. Aktorki z Grupy Artystycznej Numer 1 wcieliły się w role dziennikarek szkolnego Radia Szok-OKeJ! Natomiast uczennice klas drugich zaprezentowały projekt uczniowski  przygotowany pod opieką p. Ewy Katarzyniak pt. Szkolny skarbczyk imion. Dowiedzieliśmy się, jakich imion jest najwięcej w naszej szkole oraz co one oznaczają i skąd pochodzą. Poznaliśmy także wyniki ankiety przeprowadzonej w szkole przez nasze uczennice i panie: Ewę Katarzyniak oraz  Beatę Rogala na temat czytania książek w ramach projektu uczniowskiego Ja – czytam. My – czytamy. Po oficjalnej części obchodów nastąpiła najbardziej wyczekiwana część, czyli szkolny turniej Kocham Cię, Polsko! przygotowany przez panie polonistki: Ewę Katarzyniak, Dorotę Chabelską – Kubat, Agnieszkę Andrzejewska przy współpracy wielu nauczycieli: Wioletty Janaś, Elżbiety Rafalak, Joanny Tułacz – Dzikowskiej, Roberta Kurzajczyka, Krzysztofa Króla. W konkursie rywalizowały ze sobą trzy drużyny: czerwonych - uczniowie klas trzecich, zielonych - uczniowie klas drugich, niebieskich - uczniowie klas pierwszych. Uczestnicy musieli zmagać się z pytaniami dotyczącymi języka polskiego, geografii, chemii i informatyki, a także wykazać się niezwykłą sprawnością fizyczną. Walka była bardzo wyrównana, lecz ostatecznie wygrała drużyna składająca się z przedstawicieli klas trzecich, drugie miejsce zajęły klasy drugie a trzecie miejsce przypadło klasom pierwszym. Po zakończeniu turnieju zostały wręczone medale uczniom, którzy kilka dni wcześniej stanęli na podium w zawodach sportowych. Wszystkim serdecznie gratulujemy!

Natalia Szmaj

Nasza galeria

Copyright © 2013 Zespół Szkół Nr 2 w Godzieszach Wielkich 
Kopiowanie, przedruk i umieszczanie na innych stronach w Internecie w części lub całości artykułów i zdjęć
tylko za pisemną zgodą administratora strony, autorów i twórców fotografii.

 icon-top-strony