Świąteczny apel

W dniu 23 marca odbył się w naszej szkole krótki apel świąteczny. Rada SU przypomniała znaczenie Świąt Wielkanocnych w wymiarze religijnym, przybliżyła tradycje z nimi związane.

Jednocześnie do całej społeczności uczniowskiej skierowana została gorąca prośba dotycząca bezpiecznego spędzenia tej świątecznej przerwy, zachowania zasad bezpiecznego poruszania się na drodze i dbania o swoje bezpieczeństwo i innych. W tym dniu na ekranie szkolnego telewizora wyświetlane były życzenia świąteczne, wykonane przez Aleksandrę Małoń z kl 2B (II miejsce w Powiatowym Konkursie na e-kartkę wielkanocną – czytaj więcej) - były one jednak inne niż zwykle, bo czas był szczególny. Na prośbę uczniów świąteczne życzenia opatrzone zostały graficznym symbolem żałoby, a muzyka w szkolnym radiowęźle na ten dzień została wyłączona. W ten sposób nasi uczniowie, chcieli zaakcentować swoją jedność w przeżywaniu wielkiej tragedii – jedność z tymi, którzy stracili życie, stracili swoich bliskich, którzy zostali poszkodowani w wyniku zamachów terrorystycznych w Brukseli. To dowód wielkiej dojrzałości naszej młodzieży, która zdaje sobie sprawę jakim piętnem naszych czasów jest terroryzm, któremu ostro się sprzeciwiamy!