Zaproszenie na Narodowe Czytanie

Narodowe Czytanie to ogólnopolska akcja zainicjowana  przez Prezydenta RP Bronisława Komorowskiego, mająca na celu przypomnienie największych dzieł polskiej literatury.

Tegoroczna 4 edycja  odbędzie się również w naszej szkole 4 września 2015r. i poświęcona zostanie „Lalce” Bolesława Prusa. „Ta nowoczesna, europejska powieść z jednej strony ukazuje polską waleczność, nasz romantyczny patriotyzm, z drugiej codzienne, pozytywistyczne budowanie własnej pozycji ekonomicznej czy intelektualnej, oparte na przedsiębiorczości i zaradności” – powiedział pan Bronisław Komorowski.

W trakcie szkolnego spotkania będzie można wysłuchać prelekcji na temat pisarza i jego dzieła, obejrzeć prezentację multimedialną dotyczącą historii lalki, wystawę lalek, uczestniczyć w warsztatach manualnych oraz skosztować herbat z różnych stron świata.

Serdecznie zapraszamy!