Obsuwy nie ma i nie będzie

Młodzi dziennikarze z zespołu redakcyjnego strony internetowej Publicznego Gimnazjum w Godzieszach Wielkich postanowili szlifować rzemiosło dziennikarskie. W tym celu nawiązali współpracę z gazetą "Życie Kalisza”.

Warsztaty poprowadził dla nich sam redaktor naczelny gazety, Piotr Piorun. W trakcie spotkania młodzież zdobyła wiedzę na temat pracy dziennikarza. Zapoznali się również z prawem prasowym oraz żargonem dziennikarskim. Redaktor naczelny dał im wiele cennych wskazówek jak napisać ciekawy artykuł, który przyciągnie uwagę czytelnika. Zdaniem prowadzącego warsztaty do głównych cech dobrego dziennikarza należy: prawdomówność i otwartość. W trakcie spotkania narodziło się wiele ciekawych pomysłów, które uczniowie planują zrealizować w kolejnym roku szkolnym. Dzięki zdobytej wiedzy wierzą, że obsuwy nie ma i nie będzie!

Aleksandra Karkoszka