WOŚP w naszej szkole

1501-0013W naszej szkole w dniach 7-9 stycznia odbyła się zbiórka pieniędzy na rzecz WOŚP. Wolontariuszki zbierały pieniądze podczas przerw. Były to uczennice klas III naszego gimnazjum: Patrycja i Patrycja z klasy IIIa oraz Paulina  i Dominika z klasy IIIc.

9 stycznia wolontariuszki wraz z opiekunem wolontariatu udały się na powiatowy finał WOŚP, który odbył się w ZS nr 1 w Liskowie. Przybyło wielu ważnych gości m. in. Starosta Kaliski Krzysztof Nosal oraz Wójt gminy Lisków. Podczas  tego spotkania zostało odtworzone nagranie ze słowem Jurka Owsiaka do wszystkich wolontariuszy. Uczennice SP w Liskowie opowiedziały gościom historię początków WOŚP. Natomiast uczniowie SP w Zakrzyknie podczas krótkiego przedstawienia pokazali, jak prawidłowo udzielać pierwszej pomocy. Finał ten uświetniła grupa tancerzy z Gminnego Ośrodka Kultury w Liskowie, chór Discantus, uczennica SP w Strzałkowie oraz uczennica SP w Ciepielewie.

W tym roku pieniądze w całym powiecie na terenie szkół zbierało 111 wolontariuszy. Nam udało się zebrać 662 zł. Wszystkim, którzy włączyli się w akcję  dziękujemy.

Paulina