Mistrzowie Kolarstwa w naszej szkole!

DSC 7117Dnia 7stycznia 2015 roku na szkolnej świetlicy odbyło się bardzo ciekawe spotkanie dla uczniów klas pierwszych i drugich naszego gimnazjum. Było nam bardzo miło powitać Mistrza Polski w Kolarstwie Szosowym – Bartłomieja Matysiaka oraz reprezentanta Polski w kolarstwie szosowym, naszego absolwenta – Eryka Latonia.

Razem z Nimi przybyli na spotkanie: Prezes Stowarzyszenia Kolarstwa Szosowego na terenie Gminy Godziesze Wielkie, oraz pan Henryk Strzelecki prezes Klubu Kolarskiego "Zefir" i ich trener, pan Krzysztof Perz, dzięki którym udało im się osiągnąć wiele niesamowitych sukcesów. Warto dodać, że kolarze są mieszkańcami naszej gminy. Zaproszeni goście opowiedzieli nam swoją przygodę z rowerem, a także pokazali sprzęt, który jest niezbędny do uprawiania tej dyscypliny sportowej. Nie obyło się również bez pokazania zdobytych, najważniejszych medali i nagród w swojej karierze. Został poruszony temat bezpieczeństwa i konieczności  zakładania kasku podczas jazdy rowerem. Zachęcano nas do rozpoczęcia przygody z kolarstwem i wstąpienia do kluby, który będzie rozwijał nasze umiejętności. Warto dodać, że jest to możliwe również w naszej gminie i wiele z nas zapewne podąży w ślady naszych dzisiejszych gości, korzystając z szansy wstąpienia do Klubu Kolarskiego.

Natalia Szmaj

Fotorelacja w Galerii