Gwałtu-rety! Pali się!

1409-0424Nikt się nie spodziewał, że w ostatni dzień września zostanie, na terenie naszej szkoły, przeprowadzony alarm przeciwpożarowy. Wybiła godzina 11:00. Niektórzy z nas pocili się w trakcie kartkówek czy odpowiedzi, aż tu nagle zadzwonił zbawiennie dzwonek, z tym, że nie na przerwę.

Tym razem był to alarm. Wszyscy uczniowie, pod opieką nauczycieli, kierowali się drogą ewakuacyjną na szkolne boisko. W takcie opuszczania budynku usłyszeliśmy wycie syren. Na miejsce zdarzenia przyjechał zastęp straży pożarnej. Niektórzy z nas nie zdawali sobie sprawy, iż był to tylko próbny alarm przeciwpożarowy. Po kontroli budynku, okazało się, że „Pożar wybuchł w sali numer 19. Na szczęście nikt nie ucierpiał. Ogień ugaszono” – poinformował panią dyrektor szkoły dowódca jednostki strażackiej. Po krótkiej pogadance na temat bezpieczeństwa w szkole, wszyscy uczniowie udali się do klas na dalszy ciąg zmagań z porzuconymi zadaniami.

Aleksandra Małoń