Otrzęsiny

1409-0441Dnia 30 września 2014 roku w Naszej szkole odbyły się tzw. "Otrzęsiny" klas pierwszych. Takie uroczyste  wprowadzenie do społeczności uczniowskiej naszych młodszych kolegów stało się już tradycją. Bardziej oficjalne przyjęcie w poczet gimnazjalistów nastąpi 13 października, podczas ślubowania uczniów klas pierwszych.

Wszystkie trzy klasy przybyły na świetlicę wraz ze swoimi wychowawcami. Na naszym spotkaniu integracyjnym towarzyszyli nam Pani Dyrektor Dorota Maślak oraz pan Mariusz Kobyłka, przewodniczący Rady Rodziców. Na wstępie pani Agnieszka Sitko, opiekun SU przedstawiła założenia „Otrzęsin”. Rada SU przygotowała trzy konkurencje. Pierwsza z nich był QUIZ o naszej szkole, w którym gracz miał jedno koło ratunkowe, a mianowicie „telefon” do przyjaciela. Uczniowie musieli wytypować po jednej osobie z klasy. Przewodnicząca Rady SU zadawała kolejno pytania, które wylosowali przedstawiciele. Po tej konkurencji patrząc na punkty, które zdobyły klasy to wyniki były wyrównane. Następną konkurencją było zjedzenie jednego ząbka czosnku oraz wypicie soku z cytryny. W tej konkurencji uczniowie typowali dwóch przedstawicieli. Ostatnim zadaniem wykonywanym przez całą klasę było dopisanie do listy przedmiotów uczących ich nauczycieli. Jedni perfekcyjnie wykonali zadanie, inni muszą jeszcze popracować nad swoją wiedzą. Na koniec Pani Dyrektor wręczyła przewodniczącym klas pierwszych certyfikaty – symbol oficjalnego włączenia do społeczności uczniowskiej. Był to bardzo miło spędzony czas, podczas którego wszyscy świetnie się bawiliśmy!

Fotorelacja w Galerii