Spotkanie z dziennikarzami

1310-0457b

W dniu 30.10.2013 o godz. 10:30 odbyło się spotkanie nauczycieli, przedstawiecieli rodziców i władz gminy z dziennikarzami. Zaproszenia zostały skierowane do wszystkich lokalnych i ogólnopolskich mediów.

Na początku spotkania został odczytany list, którego treść publikujemy poniżej.

1310-0445b 1310-0370b

LIST OTWARTY DO DZIENNIKARZY

Szanowni Państwo,

My, nauczyciele Zespołu Szkół nr 2im. Tadeusza Kościuszki w Godzieszach Wielkich nie możemy i nie zgadzamy się na niszczenie dobrego wizerunku naszej szkoły, a co się z tym wiąże nie godzimy się na naruszanie dobrego imienia naszych uczniów, pracowników naszej placówki i nas samych.

Sytuacja, w której się znaleźliśmy zaskoczyła nas wszystkich. Ale jako pedagodzy wiemy, że od tego, jak zachowamy się wobec aktualnych wydarzeń teraz, zależy, w jaki sposób zostaniemy ocenieni przez naszych uczniów i ich rodziców później.

Mając odpowiednie wykształcenie i wieloletnie doświadczenie w pracy z młodzieżą wiemy jedno: musimy pokazać naszym uczniom to, że nawet najtrudniejsze sytuacje w życiu są do rozwiązania. Musimy im pokazać, że dorośli, dojrzali ludzie w obliczu różnych – nawet nieprzewidzianych sytuacji – nie chowają głowy w piasek, tylko myślą o przyszłości.

Wiemy też, że nie możemy pozwolić na to, by gremialnie odpowiadać za wydarzenie, na które nie mieliśmy wpływu. Chcemy, by nasza ciężka praca, dobre relacje z uczniami naszej szkoły oraz bardzo dobra współpraca z rodzicami uczniów były stawiane ponad to, co wydarzyło się w ostatnim czasie i przysłoniło to, co najważniejsze: dobro, bezpieczeństwo i wysoki poziom edukacji naszych uczniów.

Przyznajemy - ostatnie wydarzenia były chwytliwym tematem medialnym. Co więcej – zapewniamy, że rozumiemy pracę mediów a nasze dzisiejsze spotkanie jest tego dowodem.

Niemniej jednak (w trosce o naszych uczniów i dobro tej szkoły) prosimy, by w ocenach zaistniałej sytuacji, w używaniu pewnych określeń i sformułowań zachować należytą rozwagę.

Naszym zdaniem wiele, często niesprawiedliwych wyrażeń i opisów zaistniałej sytuacji naruszyło nasz wizerunek w oczach mieszkańców gminy, regionu, przyszłych uczniów i ich rodziców i może niekorzystnie wpłynąć na przyszłość tych, którzy w tej chwili tworzą społeczność naszej szkoły. Chcemy zapewnić, że życie naszej szkoły toczy się normalnie: realizujemy programy, rozwijamy talenty naszych uczniów, przygotowujemy ich do kolejnych konkursów, przeglądów i egzaminów. Liczymy, że uszanują Państwo prywatność naszych uczniów i pozwolą im się skupić na tym co najważniejsze - na edukacji. My ze swej strony obiecujemy jedno: będziemy pracować jeszcze ciężej i z jeszcze większym zaangażowaniem, po to, by wciąż budować zaufanie do naszego zawodu i chronić dobre imię naszej szkoły. Liczymy w tej sprawie na Państwa pomoc.

Nauczyciele Zespołu Szkół nr 2
w Godzieszach Wielkich