logo bipma

Wyjątkowe Święto Patrona

1704-1422W dniu 28 kwietnia miało miejsce w naszej szkole ważne i wyjątkowe wydarzenie – Święto Patrona Szkoły – Tadeusza Kościuszki. Uroczystość ta była połączona z obchodami świąt majowych – 1,2 i 3 maja.

Mottem przewodnim spotkania były słowa samego T.Kościuszki - Największym zwycięstwem jest to, które odnosimy nad nami samymi. Autorkami całego projektu były Pani Agnieszka Sitko i  Pani Barbara Górska-Giczewska, które przy oprawie artystycznej aktywnie wspierały Pani Izabela Woszczek i Pani Dorota Chabelska – Kubat. Oto główne wydarzenia tego dnia:

  • montaż słowno-muzyczny „Nauczmy się na pamięć tego kraju…”;
  • krótka lekcja historii w ramach tutoringu rówieśniczego – Trudna historia XVIII-wiecznej Rzeczypospolitej;
  • „Ignorantia iuris nocet” – czyli nieznajomość prawa szkodzi – prezentacja projektu uczniowskiego;
  • prezentacja klasowych plakatów - Publiczne Gimnazjum im. T.Kościuszki – jego cenny dorobek oczami młodzieży;
  • Sąd nad Tadeuszem Kościuszko – godny bycia patronem i  wart naszej pamięci czy nie?;

W naszym spotkaniu wzięli udział wyjątkowi goście: Wójt Gminy Godziesze Wielkie – Pan Józef Podłużny, Przewodnicząca Rady Gminy Godziesze Wielkie – Pani Mirosława Kobyłka, była Pani Dyrektor Zespołu Szkół Nr 2 w Godzieszach Wielkich – Pani Aleksandra Marciniak – Podłużny, a także Pani Dyrektor Zespołu Szkół Nr 1 w Godzieszach Wielkich – Pani Bożena Czajka.

Cała uroczystość była swoistym pożegnaniem z patronem Publicznego Gimnazjum w Godzieszach Wielkich. Najlepszym podsumowaniem całego wystąpienia niech będą słowa prowadzącej uczennicy – Natalii Juszczak, Przewodniczące Rady SU.

Komentarz zdaje się być zbędny. Pamiętajmy, że taka jest kolej rzeczy, coś się kończy i coś się zaczyna. Najważniejsze, żeby być uczciwym i jak mawiał Bartoszewski przyzwoitym. Pamiętajmy o wartościach, których odzwierciedleniem jest Tadeusz Kościuszko, to będzie najlepiej wykonane zadanie i odrobiona praca domowa z historii i z bycia Polakiem.

Fotorelacja w Galerii

 

 

Nasza galeria

Copyright © 2013 Zespół Szkół Nr 2 w Godzieszach Wielkich 
Kopiowanie, przedruk i umieszczanie na innych stronach w Internecie w części lub całości artykułów i zdjęć
tylko za pisemną zgodą administratora strony, autorów i twórców fotografii.

 icon-top-strony