Lekcja w kinie

Dnia 17 listopada 2015r. z inicjatywy nauczycieli polonistów, pań: Doroty Chabelskiej – Kubat, Ewy Katarzyniak i Agnieszki Andrzejewskiej, uczniowie naszej szkoły wzięli udział w projekcie „Lekcja w kinie”.

Po dotarciu do Centrum Kultury i Sztuki w Kaliszu młodzież aktywnie uczestniczyła w wykładzie poświęconym historii kina wczoraj, dzisiaj i jutro. Krakowski aktor prezentował w ciekawy sposób wyznaczniki kina pokazując ciekawe zdjęcia i filmiki w formie prezentacji multimedialnej. Kolejną atrakcją, po krótkiej przerwie, było oglądanie filmu Pearcy Jackson II, który ukazywał świat mitologicznych bogów, ale w uwspółcześnionej wersji.

Edukacyjny wyjazd na lekcje w kinie należy zaliczyć do udanych, bowiem z komentarzy młodzieży wynika, że tego typu zajęcia uatrakcyjniają naukę.

Martyna Drużbiak