Zdrowe śniadanie

W październiku w naszej szkole został zrealizowany projekt Szkoła promujący zalecenia Europejskiego Kodeksu Walki z Rakiem. W ramach tej inicjatywy wszystkie klasy, pod opieką wychowawców, przygotowały zdrowe śniadanie, natomiast nauczyciele poprowadzili zajęcia edukacyjne dla uczniów dotyczące zdrowego odżywiania i aktywności fizyczne.

W trakcie spotkań zapoznano młodzież z kodeksem walki z rakiem, przeprowadzono konkurs wiedzy o zdrowym stylu życia, przygotowano gazetkę, z której przedstawiono zalecenia Europejskiego Kodeksu Walki z Rakiem, a w każdy wtorek odbywają się aktywne przerwy poprawiające sprawność fizyczną uczniów. Zaplanowano również wiele działań na późniejszy termin m.in.: zdrowa wywiadówka dla rodziców i uczniów, realizacja projektów: Owoc miesiąca i Tradycyjne dania na polskim stole, rajd rowerowy do rezerwatu przyrody w Brzezinach, przygotowanie apelu na temat szkodliwości nadmiernego opalania się, gry i zabawy sportowe oraz promowanie zdrowego stylu życia podczas Dnia Dziecka.

Mamy nadzieję, że zdrowy rok szkolny 2015/2016 wpłynie pozytywnie wpłynie nie tylko na uczniów naszej szkoły, ale również na ich rodziców.

Aleksandra Małoń