Gość na stałe

15 października 2015 roku w zielonym zakątku naszej szkoły pojawiła się tajemnicza rzeźba, która wzbudziła wiele emocji zarówno wśród nauczycieli, jak i uczniów. Zadawano pytania: Kogo przedstawia rzeźba? Kto jest autorem tego dzieła sztuki? itp.

Jako szkolna dziennikarka zabawiłam się w detektywa, aby móc zgromadzić więcej informacji na temat tajemniczego gościa i rozwiać wasze wątpliwości. Rzeźba przestawia średniowiecznego woja (współcześnie - żołnierza) ważącego ponad 300 kg i mierzącego ponad 2,5 metra. Za materiał do wykonania dzieła posłużyła wierzba rosnąca kiedyś w centrum Godziesz Wielkich. Śmiało można powiedzieć, że jest to gość tutejszy związany z ziemią godzieską, a wkrótce... kto wie, może zostanie drugim patronem naszej szkoły przynoszącym szczęście uczniom w nauce i wygrywaniu konkursów?  Z autorem i ofiarodawcą rzeźby, panem Mariuszem Pawlakiem, niebawem przeprowadzę wywiad, który zostanie opublikowany na stronie internetowej naszej szkoły.

Aleksandra Małoń