W 14-tą rocznicę zamachu na WTC

1509-0342W piątek 11 września 2015 roku obchodziliśmy kolejną rocznicę zamachu terrorystycznego na WTC. Społeczność uczniowska Publicznego Gimnazjum w Godzieszach Wielkich zawsze pamięta o tych tragicznych wydarzeniach, zawsze też oddaje hołd ofiarom zamachów terrorystycznych.

Będąc w sposób szczególny odpowiedzialnymi za pomnik ofiar zamachu na WTC na terenie Ośrodka Szwacin, gimnazjaliści posprzątali teren wokół pomnika. Przedstawiciele Rady Samorządu Uczniowskiego pod opieką Pani Agnieszki Sitko i Pana Krzysztofa Króla udali się pod pomnik, zapalili symboliczne znicze i minutą ciszy oddali hołd tym, którzy stracili życie w tak okrutny sposób. Nauczyciele przeprowadzili z uczniami pogadanki na temat obchodzonej rocznicy, ale także szeroko rozumianego zagrożenia terroryzmem. W tym dniu w czasie przerw uczniowie oglądali prezentację multimedialną poruszającą temat zamachów terrorystycznych, przygotowaną przez Radę SU.