Aerobik dla Matki i córki (…i syna)

Nikt chyba nie śmie obalić mojej tezy, iż 26 maja – Święto Matki – to najpiękniejsze i najbardziej osobiste święto w roku. I nie każdy pewnie wie, że Święto Matki zaczęto obchodzić w Stanach Zjednoczonych w 1910 roku.

W Europie dzień poświęcony matce pierwsza wprowadziła Austria. W jej ślady poszły wkrótce kraje skandynawskie, a potem inne. W Polsce po raz pierwszy obchodzono Dzień Matki w 1923 roku w Krakowie.

Z okazji Dnia Matki uczniowie naszej szkoły zorganizowali dla swoich Kochanych Mam spotkanie dla duszy i ciała, pt. Aerobik dla Matki i córki (…i syna), które odbyło się 27 maja 2015r. od godziny 18:00. Dlaczego dla duszy? Koleżanki i koledzy z zaprzyjaźnionej Szkoły Podstawowej im. Marii Konopnickiej w Godzieszach Wielkich zaprezentowali program artystyczny pt. Rodzicom dzieci pod kierunkiem pań: Agaty Gawełek, Wioletty Bilskiej i Izabeli Woszczek. Na scenie pojawili się młodzi aktorzy prezentując utwory wierszowane napisane przez patronkę ich szkoły, piosenki dla mam oraz - najbardziej oklaskiwane - skecze o kobietach. Było też coś dla ciał, to znaczy nasze koleżanki: Ania, Natalia, Małgosia, Karolina i Dominika poprowadziły zumbę, a Weronika, Dominika, Ola, Monika, Wiktoria zaprosiły zgromadzone mamy wraz ze swoimi dziećmi do wspólnej zabawy ruchowo - tanecznej. Natomiast na sam koniec spotkania Natalia, Paulina, Dominika, Natalia poczęstowały wszystkich owocowymi szaszłykami. Spotkanie poprowadzili uczniowie naszego gimnazjum: Aleksandra, Monika i Adam. Inicjatorkami aktywnego spędzania czasu wolnego dla mam z dziećmi były: pani Joanna Tułacz – Dzikowska oraz pani Ewa Katarzyniak.

Natalia