Rozśpiewani Seniorzy i ich wnukowie

W dniu 6 marca 2015r. członkowie zespołu muzycznego Bel – canto wraz ze swoim opiekunem, panią Izabelą Woszczek, przy współpracy z panią Ewą Katarzyniak, zorganizowali spotkanie dla swoich Babć i Dziadków.

Wnukowie – chórzyści wraz z Babciami i Dziadkami spotkali się w kameralnej salce, która na ten dzień zakwitła, przygotowanymi z papieru, pięknymi kwiatami. Stoły uginały się od słodkich pyszności z galaretką, owocami, czekoladą, itp. W tle słychać było nastrojową muzykę. Piątkowe spotkanie rozpoczęto od życzeń z okazji styczniowych świąt naszych gości. Następnie prowadząca spotkanie zaproponowała wspólny śpiew. Przenieśliśmy się w lata i 70-te, i 80-te, i 90-te, bowiem w naszym repertuarze znalazły się takie utwory muzyczne, jak Bombonierka, Moje jedyne marzenie, Wszystko mi mówi, że mnie ktoś pokochał czy Serduszko puka w rytmie cza-cza. Po karaoke, zgromadzeni mogli zmierzyć się w konkursie Jaka to melodia. Prym wiodła rodzina naszego kolegi, Maćka, która popisała się znajomością tekstów wielu piosenek.

Dla zaproszonych gości zostały także przygotowane okolicznościowe foldery zawierające życzenia wraz z tekstami piosenek do karaoke. Nie ukrywamy, iż właśnie ta część spotkania cieszyła się największym powodzeniem, bowiem Dziadkowie zaproponowali nawet założenie przyszkolnego chóru dla Seniorów z Gminy Godziesze Wielkie. Spotkanie to z pewnością na długo pozostanie w pamięci przybyłych gości oraz chórzystów. Zresztą opiekun zespołu muzycznego szykuje kolejne spotkanie pod tytułem Płonie ognisko w lesie.

Dominika