I Mikołajkowy Turniej Piłki Siatkowej o Puchar Dyrektora Szkoły

1412-11555 grudnia 2014 roku przeszedł już do historii, a to za sprawą nauczycieli wychowania fizycznego, pani Joanny Tułacz – Dzikowskiej i pana Roberta Kurzajczyka, którzy przygotowali zawody sportowe dla uczniów naszej szkoły.

Począwszy od pierwszej godziny lekcyjnej w szkole zrobiło się wesoło i mikołajkowo. Drużyny poszczególnych klas zebrały się na sali gimnastycznej w celu uroczystego otwarcia I Mikołajkowego Turnieju Piłki Siatkowej o Puchar Dyrektora Szkoły. Każda ekipa składała się z 3 Mikołajek i 3 Mikołajów oraz jednego Renifera – na rezerwie. Zawodnicy zostali zobowiązani do posiadania stroju sportowego w kolorach stroju świętego Mikołaja. Niejednego ucznia ucieszył widok przebranych zawodników, a zwłaszcza sędziego, który okazał się mieć coś wspólnego ze świętym Mikołajem. O godzinie 8:30 rozegrał się pierwszy mecz pomiędzy drużyną klasy Ib, a drużyną klasy Ic. Z minuty na minutę emocję rosły: jedna drużyna wygrywała, inna - przegrywała. Wśród przyglądających się poszczególnym meczom znaleźli się rodzice i kibice drużyn, którzy albo śpiewali albo tańczyli, aby wesprzeć swoje koleżanki i swoich kolegów na boisku w trakcie rozgrywek. Jednak najwięcej emocji wzbudził mecz finałowy pomiędzy klasą IIIa i klasą IIIc. Na podium stanęła klasa IIIa, drugie miejsce zajęła klasa IIIc, a trzecie – klasa IIb. Puchary, dyplomy oraz nagrody wręczała poszczególnym drużynom dyrektor szkoły, pani Dorota Maślak wraz z organizatorami. Poza podium znalazły się następujące klasy: IIa, IIIb, Ia, Ic i Ib. Na uznanie organizatorów zawodów zasłużyły właśnie klasy pierwsze. Każda drużyna otrzymała dyplom za fair play w trakcie gry na boisku.

Celem rozgrywek sportowych była nie tylko integracja środowiska szkolnego w trakcie rywalizacji w formie zabawy, ale także zachęcanie uczniów do aktywnego spędzania czasu wolnego i promowanie zdrowego stylu życia.

Organizatorzy turnieju

Fotorelacja w Galerii