Warsztaty profilaktyczne rozpoczęte…

DSC 0484W dniu 21 października 2014r. w naszej szkole odbyły się pierwsze z cyklu zajęć profilaktycznych, w których uczestniczyli uczniowie klas I.

Zajęcia poprowadził pan Roman Szeląg,  emerytowany policjant kaliski, zajmujący się przestępstwami związanymi z narkomanią. Młodzież z uwagą i zainteresowaniem słuchała funkcjonariusza, który na początku poinformował ich, czym tak naprawdę są narkotyki i jak działają na nasz organizm. Następnie przedstawił kilka przykładowych sytuacji wynikających bądź z posiadania bądź z używania narkotyków, które miały miejsce w jego karierze policyjnej. Na koniec prowadzący warsztaty zdradził nam kilka tajników jego pracy oraz ostrzegł, czym może się skończyć zażywanie używek.

Wszyscy uczestnicy warsztatów profilaktycznych uważają spotkanie za bardzo owocne, ponieważ każdy się czegoś dowiedział i nauczył. Uczniowie klas starszych czekają na kolejne spotkania.

Aleksandra Małoń