Dzień Edukacji Narodowej i ślubowanie klas pierwszych

1410-195213 października 2014r., po zajęciach lekcyjnych, odbyła się uroczysta akademia z okazji szkolnych obchodów Dnia Edukacji Narodowej oraz ślubowania klas pierwszych.

Wśród zebranych gości znajdowali się: dyrektor szkoły, nauczyciele, pracownicy szkoły, rodzice i uczniowie. Na uroczystości obecne były także władze naszej gminy w osobie wójta, pana Józefa Podłużnego. Po powitaniu zgromadzonych przez przewodniczącą szkoły, Wiktorię Spychała, odbył się montaż słowno - muzyczny w wykonaniu pierwszoklasistów, zespołu muzycznego Bel canto oraz grupy tanecznej. Kilkanaście minut zabawnej prezentacji uczniów dostarczyło zebranym wiele radości, a nawet śmiechu. Na zakończenie tej części spotkania zostały złożone podziękowania nauczycielom, pod kierunkiem których zostało przygotowane przedstawienie: pani Ewie Katarzyniak, pani Elżbiecie Rafalak, pani Joannie Tułacz–Dzikowskiej, pani Izabeli Woszczek oraz panu Krzysztofowi Królowi.

W drugiej części spotkania, poświęconej obchodom Dnia Edukacji Narodowej, przewodnicząca szkoły, w imieniu całej społeczności uczniowskiej, złożyła życzenia gronu pedagogicznemu i pracownikom szkoły. Wraz z muzyczną niespodzianką, przygotowaną przez uczennicę klasy III c, Paulinę Drobnik, zostały wręczone kwiaty wszystkim obchodzącym swoje święto. Następnie odśpiewano hymn państwowy, po którym uczniowie klas pierwszych oraz przedstawiciel rodziców, pani Anna Krążyńska, złożyli uroczyste ślubowanie. Dla podkreślenia rangi uroczystości przedstawiciele SU: Natalia Szmaj i Aleksandra Karkoszka, wręczyli młodszym kolegom i koleżankom certyfikaty ucznia Publicznego Gimnazjum im. Tadeusza Kościuszki w Godzieszach Wielkich. Pod koniec uroczystości głos zabrała dyrektor szkoły, pani Dorota Maślak, która złożyła życzenia i uczniom i ich rodzicom oraz nauczycielom i pracownikom szkoły. Do życzeń dołączył się przedstawiciel Rady Rodziców, pan Mariusz Kobyłka. Na zakończenie uroczystości wszyscy wspólnie odśpiewali hymn szkoły. Po części oficjalnej przedstawiciel rodziców zaprosił gości na słodki poczęstunek zorganizowany przez klasy pierwsze.

Spotkanie należy zaliczyć do udanych, tym bardziej, że uczniowie mogli wykazać się swoimi talentami recytatorskimi, tanecznymi oraz wokalnymi. Ponadto wszyscy zgromadzeni wspaniale bawili się spędzając razem czas.

Natalia Szmaj

1410-1947 panorama