Bezpieczne ferie – spotkanie ze strażakiem

sty 25, 2017   //   od Moderator   //   Wydarzenia szkolne  //  Komentarze są wyłączone

W dniu 24 stycznia 2017 r. odbyło się spotkanie z uczniami klas I-III i IV-VI z przedstawicielem służb mundurowych – st. kpt. mgr Radosławem Markiem, który pracuje w Komendzie Miejskiej PSP w Kaliszu. Celem spotkania było uświadomienie i przypomnienie uczniom wiadomości na temat zachowania zasad bezpieczeństwa i wzywania pierwszej pomocy oraz rozwijanie zainteresowań pracą w zawodzie strażaka. Tematyka obejmowała rolę i zadania straży pożarnej, promowanie bezpiecznych zachowań oraz zapobieganie sytuacjom zagrażającym życiu na każdym etapie edukacji dzieci. Uczniowie z zaciekawieniem słuchali informacji, oglądali zdjęcia i filmy z akcji ratowniczych. Na zakończenie spotkania widzowie mieli okazję obejrzeć i przymierzyć zmieniające się na przestrzeni lat różnorodne hełmy strażackie. Uczniowie po interesującym wykładzie bezpiecznie spędzą nadchodzące ferie zimowe.

E. Wójcik

Relacje z wydarzeń - Kategorie

Więcej w Wydarzenia szkolne
Mikołajkowe wyjazdy