I Kiermasz Świąteczny

gru 14, 2016   //   od Administrator   //   Wydarzenia środowiskowe, Wydarzenia szkolne  //  Komentarze są wyłączone

11 grudnia 2016r. w Godzieszach Wielkich z inicjatywy Stowarzyszenia Pomocy Dzieciom „Przystanek Godziesze” odbył się pierwszy Bożonarodzeniowy Jarmark Świąteczny.
Choć zabrakło bajkowej scenerii, a z nieba zamiast białego puchu spadł deszcz, frekwencja miło nas zaskoczyła.
Wśród wystawionych wyrobów znalazły się następujące ozdoby świąteczne: bombki, stroiki, świece, kartki bożonarodzeniowe, wyszukane ozdoby z papieru, nici, makaronu, słomy, orzechów i szyszek, wyroby z filcu, koronki oraz lukrowane pierniczki.
Na tych, którzy podtrzymują tradycję ubierania wigilijnych drzewek – czekały pachnące choinki. Nie zabrakło również sianka, zapewniającego dobrobyt na cały rok.
Wszystkie ozdoby zachwycały misternym wykonaniem i pomysłowością, a co najważniejsze, były to unikatowe, wykonane ręcznie, zwykle pojedyncze i niepowtarzalne egzemplarze.
O wyjątkową atmosferę kiermaszu zadbała orkiestr a OSP W Godzieszach Wielkich, dzieci z miejscowego przedszkola oraz uczniowie szkolnego chóru, którzy zaprezentowali świąteczny repertuar.
Aż miło było posłuchać kolęd, popijając herbatę o korzennym aromacie i jedząc miejscowe wypieki.
Niemałą atrakcją i wspaniałą niespodzianką okazała sie wizyta Świętego Mikołaja, który mimo natłoku przedświątecznych obowiązków, pojawił się w Godzieszach z workiem słodkości dla najmłodszych.
Kiermasz był doskonałą okazją nie tylko na zakupienie podarunków w niepowtarzalnej atmosferze, ale też na spotkanie ze znajomymi i integracje środowiska lokalnego.
A wszystko to dzięki zaangażowaniu Rodziców, Uczniów i Członków Stowarzyszenia.

Komentarze są wyłączone.Relacje z wydarzeń - Kategorie

Wakacje 2018 za:

tygodni
-31
-6
dni
0
0
godzin
-1
-7
minut
-2
-2
sekund
-2
-6
Więcej w Wydarzenia środowiskowe, Wydarzenia szkolne
20161125_102158
“Jestem sobie mały miś, znam się z dziećmi nie od dziś!”

W dniu 25 listopada w klasach I-III tradycyjnie obchodzony był Dzień Pluszowego Misia. W tym dniu miś był bohaterem bajek, towarzyszył uczniom na lekcjach, pozował...

Zamknij