Ćwiczyć każdy może

1403-0008Nasza szkoła przystąpiła do projektu „Ćwiczyć każdy może”, organizowanego przez Ministerstwo Edukacji Narodowej w ramach Roku Szkoły w Ruchu.

W trakcie trwania projektu staraliśmy się uatrakcyjniać lekcje wychowania fizycznego, nie tylko w formie zajęć na sali gimnastycznej.  Nasz projekt to: wyjazdy na lodowisko, basen, sportowe ferie. Sport to nie tylko obowiązkowe lekcje wychowania fizycznego ale także aktywne sportowo przerwy, ciekawe zajęcia pozalekcyjne.

W ramach projektu realizowaliśmy wspólnie z uczniami następujące obszary:

1. obszar 1 wychowanie fizyczne – zajęcia edukacyjne w ramach podstawy programowej
  2. obszar 2 wychowanie fizyczne – alternatywne formy realizacji zajęć wychowania fizycznego
  3. obszar 5 pozalekcyjne zajęcia sportowe
  4. obszar 7 zajęcia niezorganizowane

Ad.1

W ramach obszaru nr 1 przeprowadziliśmy atrakcyjne lekcje wychowania fizycznego z zakresu piłki siatkowej i piłki ręcznej. Uczniowie ćwiczyli z dużym zaangażowaniem i aktywnością. Dokonania obszaru nr 1 udokumentowaliśmy w formie konspektów i zdjęć.

Ad 2

W ramach godziny alternatywnej przeprowadziliśmy lekcje z aerobiku i lekkoatletyki. Dokonania uczniów przedstawiliśmy w formie konspektów i zdjęć.

Ad 3

Jednym z naszych działań w ramach obszaru 5 były  dwa wyjazdy na lodowisko (14.02.14r i 01.03.14r.), na których uczniowie uczyli się i doskonalili swoje umiejętności w jeździe na łyżwach.  Sportowe zajęcia pozalekcyjne u nas w szkole to również wyjazd na basen(13.12.13r.) do Wrocławia. Uczniowie z dużym zaangażowaniem doskonalili swoja aktywność ruchową i umiejętność pływania.  Podczas przerwy zimowej zorganizowaliśmy ferie na sportowo. Zajęcia odbywały się z podziałem na płeć. Dziewczęta modelowały sylwetką podczas zajęć aerobiku i ćwiczeń wzmacniających na siłowni szkolnej. Chłopcy rzeźbili ciało na siłowni ale także uczestniczyli w wewnątrz szkolnym Turnieju Piłki Nożnej.

Ad 4

Jednym z naszych celów w ramach obszaru nr 7 było poszukiwanie wśród uczniów ukrytych talentów ale  także zachęcanie uczniów do odkrywania pasji, zainteresowań różnymi  formami aktywności ruchowej. Wprowadziliśmy aktywne przerwy – tenis stołowy.  Kolejny rodzaj naszych działań  to bogata oferta zajęć pozalekcyjnych, gdzie każdy uczeń znajdzie coś dla siebie np.: piłka siatkowa, koło taneczne, grupa lekkoatletów, piłka ręczna. Uczniowie bardzo chętnie uczestniczyli w wybranych przez siebie zajęciach. Dzięki akcji udało nam się wyłonić kilka talentów, reprezentujących swoje umiejętności na zawodach i turniejach sportowych.

Załączniki w postaci konspektów i zdjęć zostaną dodane w najbliższym czasie.