Pomoc w ramach współpracy z Unicef

Bycie jedną ze szkół, które należą do Klubu Szkół Unicef zobowiązuje, a tym bardziej zobowiązują wartości i cele, które swoimi akcjami Unicef realizuje.

W tym roku szkolnym ponownie włączyliśmy się aktywnie do akcji niesienia pomocy tym, którzy jej najbardziej potrzebują, którzy są jednocześnie najbardziej bezbronni – dzieciom.  Rada SU przeprowadziła na terenie szkoły zbiórkę pieniędzy, które w listopadzie 2016 roku zostały wpłacone na konto Unicefu.

Kwota 239,5 zł.  – została przeznaczona na Pomoc dla Nepalu – zakup 130 dawek szczepionki przeciwko polio i 100 przeciwko odrze;

Kwota 89,5zł. – została parzeznaczona na akcję Ratowania życia dzieci – zakup 50 opakowań ratującej życie żywności typu Plumpy Nut.

Wszystkim dziękujemy za wsparcie i aktywne włączenie się do akcji!!!

Rada SU