Akcja „Świat bez głodu”

Już po raz kolejny Rada SU zaangażowała się w akcje humanitarne organizowane w ramach współpracy z PAHem. W tym roku została wybrana akcja niesienia pomocy mieszkańcom Ukrainy i Syrii.

Celem Kampanii było:

• kształtowanie wśród uczniów i uczennic postaw: otwartości, odpowiedzialności i zaangażowania na rzecz innych;
  • przekazanie rzetelnej wiedzy o krajach dotkniętych kryzysami humanitarnymi oraz o udzielaniu im skutecznej pomocy;
  • włączenie uczniów i  uczennic w Niesienie Pomocy i wspieranie ofiar kryzysów humanitarnych.

W dniach od 16 do 20 maja 2016 roku został ogłoszony w naszej szkole tydzień pomocy humanitarnej, podczas którego wychowawcy na spotkaniach z klasą przedstawiali trudną sytuację mieszkańców państw objętych konfliktami zbrojnymi. Podczas przerw na szkolnym monitorze wyświetlane były tematyczne zdjęcia pokazujące realia życia w Syrii i na Ukrainie. Została także przeprowadzona akcja zbiórki funduszy. Udało się zebrać łącznie 146zł., które koordynatorka zbiórki – Małgorzata Biernat, wpłaciła na konto Polskiej Akcji Humanitarnej. Mamy nadzieję, że wielu naszych uczniów zrozumiało jak ważne jest życie w pokoju, docenianie tego że zjawisko wojny jest nam obce. A z drugiej strony poczuło potrzebę niesienia pomocy innym. Zawsze można na Was liczyć i za okazane wsparcie dziękujemy!

PAH2016