Dzień przy gałązce świerkowej 2016

1612-0328Jak co roku, o tej samej porze, tym razem 22 grudnia 2016r., miał miejsce Dzień przy gałązce świerkowej. Był to dzień wolny od zajęć edukacyjnych.

Odświętnie ubrani uczniowie , zaraz po dzwonku zebrali się w klasach, po czym wraz z wychowawcami udali się na salę gimnastyczną. Gdy wszyscy zajęli swoje miejsca rozpoczęły się szkolne jasełka, wystawione przez członków Grupy Artystycznej Numer 1 pod przewodnictwem Pani Ewy Katarzyniak i Pani Doroty Chabelskiej-Kubat. Całemu przedstawieniu towarzyszył szkolny chór, którym dyrygowała Pani Izabela Woszczek. Po skończonym spektaklu głos zabrała Pani dyrektor Dorota Maślak. Po wspólnym spotkaniu społeczność uczniowska udała się do swoich sal lekcyjnych na klasową wigilię. Spotkanie zaczęło się od podzielenia się opłatkiem. Następnie odbył się skromny poczęstunek, który minął w bardzo spokojnej i radosnej atmosferze. Towarzyszyły mu liczne rozmowy. O godz. 10:00  uczniowie wraz z wychowawcami ponownie udali się na salę gimnastyczną. Tym razem zostały wystawione jasełka, które przygotowali uczniowie ze szkoły podstawowej. Na to przedstawienie zostali zaproszeni liczni goście spoza terenu placówki. Na koniec głos zabrał wójt Gminy Godziesze Wielkie, Pan Józef Podłużny. Tak skończył się dzień przy gałązce świerkowej w godzieskim gimnazjum.

Laura Skrobańska

Fotorelacja w Galerii