Przeszkoleni przez strażaka

Zbliża się okres ferii zimowych. Wielu uczniów wyjeżdża w góry, inni ferie spędzą w domu. Jednak wszędzie czekają na nas różne zagrożenia.

O tym, co robić, np.: podczas pożaru czy utonięcia, uczył nas strażak, pan Radosław Marek. Tematyka spotkania, to nie tylko bezpieczne ferie, ale również warsztaty zawodoznawcze – jak zostać strażakiem. Ze spotkania, które odbyło sie 24 stycznia 2017r.  uczniowie dowiedzieli się m. in.: co robić, kiedy pod kimś załamie się lód na zamarzniętym stawie lub jak zachowywać się kiedy, ktoś straci przytomność. Strażak opowiadał nam również o swojej pracy, która bywa bardzo niebezpieczna. Na koniec spotkania dowiedzieliśmy się jak można zostać strażakiem oraz mieliśmy okazję zobaczyć film o tej pracy. Z pewnością uczniowie wiele zapamiętali z tego spotkania.

Martyna Drużbiak