Slam dunk w Godzieszach

Slam dunk to zagranie wkoszykówce, które polega na  umieszczeniu przez zawodnika w obręczy kosza piłki. Wygląda to następująco: koszykarz trzyma piłkę w ręce lub obu rękach i wkłada ją do kosza.

Technik wsadów do kosza jest wiele, o czym przekonali się uczniowie naszej szkoły 7 grudnia 2016 roku.  Na szóstej godzinie lekcyjnej odbył się pokaz koszykówki prowadzony przez Arka „Aro” Przybylskiego - czołowego zawodnika SLAM DUNK (czyli wsadów do kosza) i Kubę Jędrusiaka- zawodnika 2 ligi KKSu, absolwenta PWSZ KALISZ. Goście, rozgrzewani gromkimi brawami przez widzów w rytm hip – hopowej muzyki, zaprezentowali swoje umiejętności koszykarskie. Zachęcali także młodzież do aktywnego spędzania czasu i gry w koszykówkę. Na koniec uczniowie mogli dostać autograf oraz zrobić pamiątkowe zdjęcie z koszykarzami.

Aleksandra Małoń