XI Powiatowy Festiwal Pieśni Legionowej i Historycznej

1611-006014 listopada 2016 r. w naszej szkole odbył się XI Powiatowy Festiwal Pieśni Legionowej i Historycznej. Honorowy patronat nad imprezą pełnili Starosta Kaliski, Krzysztof Nosal oraz Wójt Gminy Godziesze Wielkie, Józef Podłużny.

Swoją obecnością zaszczyciło nas 11 szkół z powiatu kaliskiego. Konkursowe zmagania rozpoczęły się o godzinie 11.00 występem gospodarzy festiwalu. Chór ,,Bel canto”, pod kierunkiem pani Izabeli Woszczek, wykonał dwa utwory: „Soplicowo” oraz ,,Poloneza tańczmy”. Po przywitaniu zebranych gości przez prowadzące festiwalu: Weronikę Jankiewicz i Natalię Juszczak, głos zabrali: Pan Józef Podłużny oraz Pan Krzysztof Nosal. Następnie rozpoczęły się zmagania konkursowe w czterech kategoriach: zespoły wokalne ze szkoły podstawowej i gimnazjum, a także chór gimnazjum i chór mieszany. Każdy z nich wykonało jeden utwór o tematyce historyczno - patriotycznej. Po wysłuchaniu wszystkich utworów jury w składzie: Beata Szymańska, Ewa Kowalczyk - Wiśniewska, Krzysztof Florczyk oraz Wojciech Zjawiony miało trudny orzech do zgryzienia, bowiem wszyscy uczestnicy prezentowali się na bardzo wysokim poziomie. Po burzliwych naradach wydało następujący werdykt:

Kat. Zespoły szkoły podstawowe:
I miejsce - SP w Rajsku
II miejsce - SP w Tłokinii Wielkiej
III miejsce - SP w Ciepielewie
Wyróżnienie - SP w Koźminku
Kat. Chóry gimnazja
I miejsce - Gim w Liskowie
II miejsce - Gim w Koźminku
Kat. Chóry mieszane
I miejsce - ZS w Woli Droszewskiej
II miejsce - ZS w Blizanowie
III miejsce - ZS w Stawie
Wyróżnienie - ZS w Radliczycach
Kat. Zespoły gimnazjum
I miejsce- Gim w Brzezinach

Natomiast Młodzieżowe Jury Festiwalu, uznało za najlepszy występ chóru mieszanego z Woli Droszewskiej. Po wręczeniu nagród wójt Gminy Godziesze Wielkie pogratulował wszystkim uczestnikom i zaprosił do wzięcia udziału w kolejnym festiwalu.

Wszystkim uczestnikom serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

Natalia Juszczak

Fotorelacja w Galerii