Piątkowe czytanie…Harryego Pottera

P1220083Kiedy byliśmy młodsi z pewnością wielu z nas marzyło o tym, aby sowa przyniosła nam list z Hogwartu oraz o nauce w tej szkole, pełnej magii i tajemnic. Szansę, aby poczuć się jak młodzi czarodzieje, mieli uczniowie klas 3 podczas Piątkowego czytania, które miało miejsce 28 października 2016r.

Na początku spotkania każdy został przydzielony do swojego domu przez Tiarę Przydziału. Opiekunki domów - pani Ewa Katarzyniak i pani Beata Rogala - przygotowały dla młodych adeptów magii mnóstwo konkurencji, w których można było popisać się wiedzą i umiejętnościami. Większość zadań została oparta o znajomość książek J. K. Rowling, jak na przykład karta pracy o Harrym Potterze i jego przyjaciołach. Czarodzieje i czarodziejki musieli również postarać się rozwiązać zadania matematyczne oraz odpowiedzieć na pytania dotyczące świata magii. Za każde poprawnie rozwiązane zadanie domy otrzymywały punkty dla swojego domu. Po ich podsumowaniu okazało się, że najlepiej tego dnia wypadł Slytherin, który reprezentowali: Maciej, Martyna, i Natalia. Podczas takiego wspaniałego spotkania nie mogło zabraknąć Wielkiej Uczty, podczas której uczniowie oglądali fragmenty filmu Harry Potter i Kamień Filozoficzny. To był magiczny dzień, który z pewnością czarodzieje będą długo i dobrze wspominać.

Martyna Drużbiak

Fotorelacja w Galerii