Dzień Edukacji Narodowej i ślubowanie

1610-0244Podobnie jak w latach ubiegłych ślubowanie klas pierwszych odbyło się w Dniu Edukacji Narodowej - w święto wszystkich pracowników oświaty.

D. Beisser powiedział, że nauczyciel to jedna z najbardziej wyjątkowych postaci na całym świecie, bo któż inny mógłby każdego dnia ofiarować to, co w nim najlepszego cudzym dzieciom? Wiedzą o tym nie tylko uczniowie, ale także rodzice i zaprzyjaźnione osoby, które wspierają działalność naszej szkoły, bowiem 13 października 2016 roku uczcili Dzień Edukacji Narodowej. A okazja do świętowania była podwójna. W tym samym dniu społeczność uczniowska przyjęła do swojego grona grupę 47 uczniów klas pierwszych oraz złożono życzenia nauczycielom i pracownikom szkoły.

Wśród zebranych gości znajdowali się: przedstawiciel Rady Gminy Godziesze Wielkie, dyrektor szkoły, nauczyciele i nauczyciele emerytowani, pracownicy szkoły, rodzice i uczniowie. Zgromadzonych gości powitała przewodnicząca Samorządu Uczniowskiego, Natalia Juszczak. Następnie odbyło się uroczyste ślubowanie pierwszoklasistów na uczniów szkoły połączone z montażem słowno-muzycznym przygotowanym przez wychowawców klas pierwszych: panią Wiolettę Janaś i panią Dorotę Chabelską-Kubat oraz opiekuna zespołu muzycznego Bel-canto,  panią Izabelę Woszczek.

W drugiej części spotkania, poświęconej obchodom Dnia Edukacji Narodowej, w imieniu wszystkich uczniów przewodnicząca szkoły złożyła życzenia nauczycielom i pracownikom szkoły dziękując za wspaniałą pracę, doceniając ich zaangażowanie, codzienny trud, poświęcenie, czujność i troskę o dobro uczniów.
W trakcie czwartkowej uroczystości głos zabrała również dyrektor szkoły, pani Dorota Maślak, która po życzeniach dla uczniów, wręczyła nagrody nauczycielom i członkom personelu szkoły za aktywną i twórczą pracę w ubiegłym roku szkolnym.

Dzień Edukacji Narodowej jest dniem ustanowionym na pamiątkę utworzenia w 1773r. Komisji Edukacji Narodowej, która była pierwszą w Polsce i Europie władzą oświatową. Z okazji tego święta życzymy naszym nauczycielom: wielu pogodnych dni, sukcesów, a przede wszystkim satysfakcji z kształcenia młodzieży.

Maciej Szczepaniak

Fotorelacja w Galerii